Architekskóra | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =

Architekskóra

28 II o godz. 18 w Akademickim Centrum Designu w Łodzi odbędzie się wernisaż ekspozycji "ARCHITEKskóra, w której żyję", będący wystawą kolejnej (IV) edycji Akademii Mistrzów "Konstrukcje, technologie i materiałoznawstwo jako element procesu" z projektu "Design w procesie". Tego samego dnia o godz. 18.30 rozpocznie się oprowadzanie po wystawie z uczestnikami ekspozycji.
W wydarzeniu biorą udział artyści i projektanci Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Politechniki Łódzkiej, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Politechniki Gdańskiej, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Politechniki Wrocławskiej, Akademii Sztuki w Szczecinie  oraz niezależni twórcy designu i sztuki.

Artyści i projektanci ekspozycji "ARCHITEKskóra, w której żyję" zachwycają się sposobem poznawania natury, ale i nowej rzeczywistości miasta za pośrednictwem sensualnego wrażenia odbieranego poprzez skórę. Jej struktura i funkcje są definiowane przez architektów jako pewna błona, a dosłownie naturalny wzór  nowego materiału, którym można pokryć architekturę albo ją wypełnić. W zależności od celu projektu lub dzieła sztuki 'skóra' może przybierać różnorodną oryginalną formę. Nieodzowną częścią procesu artystycznego i projektowego stają się eksperymenty z różnymi materiałami i metodami projektowymi zaczerpniętymi z biologii i systemów przyrodniczych.

Autorki/rzy biorący udział w wystawie:
Renata Bonter - Jędrzejewska, Hubert Bujak, Edyta Cieloch, Bogusław Deptuła, Zuzanna Dolega, Sławomir Fijałkowski, Tomasz Frasoński, Piotr Jędrzejewski, Paweł Kaźmierowski, Malwina Konopacka, Norbert Kotwicki, Julia Kurek, Agnieszka Kurkowska, Kamil Kuskowski, Beata Marcinkowska, Patrycja Ochman-Tarka, Maciej Olekszy, Michał Pecko, Michał Radczyc, Weronika Siupka, Monika Starowicz, Izabela Stronias, Alicja Tkaczyk, „Unbuilt Office” Agata Ruchlewicz-Dzianach & Veronica Gallego Sotelo, Agata Zbylut, Karolina Zimnicka, Małgorzata Wielek, Ania Wróblewska

Oprawa graficzna
Maciej Ojrzanowski
Kuratorka
Magdalena Komborska
Organizatorzy
Akademickie Centrum Designu i Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
Partnerzy
Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Politechnika Gdańska, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Politechnika Łódzka, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Politechnika Wrocławska, Akademia Sztuki w Szczecinie