Artyści o zmianach klimatycznych | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =

Artyści o zmianach klimatycznych

Zbigniew Olszyna „Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy”, fragment

Galeria W Y zaprasza na zbiorową wystawę prac pt. "Góra lodowa". Wernisaż: 17 V w godz. 19–22. Podczas otwarcia wystawy odbędzie się performance Aleki Polis „Ja człowiek”.
Wystawa „Góra lodowa” jest komentarzem na temat zmian klimatycznych, przypominając o potrzebie działań. Prezentowane prace i działanie performatywne stają się apelem i manifestacją pilnej potrzeby reakcji.

„Góra lodowa” stara się analizować obecny stan klimatu, ale także ukazuje tę sytuację jako indywidualną katastrofę. Stawia fundamentalne pytania dotyczące naszej roli i samodzielnej odpowiedzialności w kontekście globalnego ocieplenia. Czy jako jednostki jesteśmy zdolni w jakikolwiek sposób przyczynić się do rozwiązania problemu i pomóc w jego powstrzymaniu? Kiedy powinniśmy zacząć działać? Czy już nadszedł czas, czy jeszcze czekamy? Czy musimy uciekać, czy sami będziemy ogniwem uchodźców klimatycznych? Czy nasze podejście do uprawy roślin wymaga rewizji? Czy powinniśmy ratować zagrożone gatunki roślin, czy też powinniśmy skupić się na hodowli tych, które są bardziej odporne na suszę?

Osoby artystyczne, które biorą udział w ekspozycji: Róża Litwa, Aleka Polis, Zbigniew Olszyna, Artur Chrzanowski, Paweł Marcinek, Piotr Kotlicki, Damian Ciszek, Paulina Pankiewicz, Natalia Polkowska, Stachu Szumski, Basia Bańda, Marta Nadolle, Kamil Kukla, Martyna Miller, Zbiok Czajkowski.


Zbigniew Olszyna „Nie czas żałować róż gdy płoną lasy”
Galeria W Y
  • 17-05-2024 godz 19:00 - 05-06-2024

Kategoria

Sztuka

Adres

Łódź, ul. Więckowskiego 38

Kontakt

tel. 603 616 677, 791 223 337
galeriawy@gmail.com