Aukcja dzieł sztuki | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =

Aukcja dzieł sztuki

Obraz Henryka Szczyglińskiego

W sobotę 25 I łódzki Dom Aukcyjny Rynek Sztuki zaprasza kolekcjonerów i miłośników sztuki na 208. Aukcję Dzieł Sztuki, w czasie której zaoferowane zostaną 84 obiekty: obrazy, grafiki i rzemiosło artystyczne.
Jak zwykle wystawa przedaukcyjna jest okazją do kontaktu z twórczością łódzkich malarzy i grafików, zarówno reprezentujących tendencje akademickie lub koloryzm oraz awangardzistów. W pierwszej grupie są płótna Konstantego Mackiewicza, Jerzego Krause, Henryka Szczyglińskiego i Józefa Wasiołka. Awangardę zaś reprezentują Andrzej Marian Bartczak, Stanisław Fijałkowski, Andrzej Gieraga, Lech Kunka i Bolesław Utkin. W duchu łódzkiego konstruktywizmu utrzymana jest też tkanina Antoniego Starczewskiego.

Z grafik warto zwrócić uwagę, chociażby ze względny na perfekcyjny warsztat, na trzy odbitki Stefana Mrożewskiego, czołowego przedstawiciela polskiej szkoły drzeworytu okresu międzywojennego. Amatorzy realistycznie malowanych scen rodzajowych będą mogli kupić obraz Jerzego Kossaka lub Stanisława Masłowskiego.

Cała oferta jest prezentowana w sali aukcyjnej łódzkiej firmy przy ul.Wschodniej 69, na I piętrze. Można się z nią też zapoznać na stronie www.ryneksztuki.eu. Na aukcji licytować można osobiście, przez telefon lub on-line.

Licytacja rozpoczyna się o godz. 12:00, wstęp wolny.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.