Batory w Ultramarynie! | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =

Batory w Ultramarynie!

Twórczość Michała Batorego, jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich plakacistów, kontynuatora tradycji „polskiej szkoły plakatu”, możemy oglądać w Galerii Ultramaryna dzięki Alliance Française. Artysta pochodzi z Łodzi, ukończył tutejszą Akademię Sztuk Pięknych. Karierę rozwinął we Francji, a jego plakaty są znane na całym świecie.
Jest: wystawa w Galerii Ultramaryna jest aktualna, odbędzie się też wernisaż.

Miało być tak:
Prace Batorego z ostatnich 30 lat, zebrane na czteroczęściowej wystawie „Retrospektywa”, można oglądać w dniach 13 III-16 IV w: Alliance Française i Muzeum Fabryki w Manufakturze oraz w Galerii Re:Medium (Piotrkowska 113) i Galerii Ultramaryna (Wólczańska 118). Każda galeria pokaże inną część dorobku: plakaty, książki i CD oraz rzeźby.

Artysta tworzy plakaty dla największych sal koncertowych i teatrów, dla największych festiwali we Francji, ale także w wielu innych krajach, w Belgii, Szwajcarii, w Polsce. Ostatnio zaprojektował dla Łodzi plakat do spektaklu „Śmierć i dziewczyna” wystawianego na Scenie Monopolis.

Jest mistrzem transfiguracji dzieł sztuki, wznosi się na szczyt kreatywności aby stworzyć niezwykle wizualizacje do powieści, sztuk teatralnych, spektakli muzycznych i tanecznych. Artysta cieszy się międzynarodową sławą i uznaniem. Wystawiał swoje prace na całym świecie: w Meksyku, Izraelu, Chinach, Kanadzie, Ekwadorze.

Dzieła Batorego, łączące fotografię, rzeźbę i ilustrację, znajdują się na kolumnach reklamowych Paryża, w metrze, na murach i są już nieodłącznym elementem pejzażu francuskiej stolicy.


Wernisaże:

13 marca, godz. 18.00 ODWOŁANE
Galeria Alliance Française
ul. Drewnowska 58a, Łódź

13 marca, godz. 19.00 ODWOŁANE
Muzeum Fabryki
ul. Drewnowska 58, Łódź

14 marca, godz. 18.00 ODWOŁANE
Galeria Re:medium
ul. Piotrkowska 113, Łódź

14 marca, godz. 19.00 ODBĘDZIE SIĘ
Galeria Ultramaryna
ul. Wólczańska 118, Łódź

http://michalbatory.aflodz.pl
Galeria Ultramaryna i Studio Fotograficzne MAMYFOTY
  • 14-03-2020 godz 19:00 - 17-04-2020

Kategoria

Sztuka

Adres

Łódź, ul. Wólczańska 118 (wejście od ul. Mickiewicza)

Kontakt

Czynne:
piątek, sobota 12-20, niedziela 12-15
Kontakt:
Galeria Ultramaryna 501 183 307, darek@fiet.pl
Studio Fotograficzne MAMYFOTY 883 977 176, mamyfoty@gmail.com
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.