Bułhak - fotograficza opowieść o Tamilkach | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =

Bułhak - fotograficza opowieść o Tamilkach

Fragment zdjęcia Patryka Bułhaka

Galeria Pop-up Ogrodowa8 zaprasza 29 II o godz. 18 na wernisaż wystawy fotografii Patryka Bułhaka „Porzucone córki Tygrysa” i spotkanie z autorem.
Bułhak to znakomity fotoreporter, zanurzony całkowicie w tematach, które fotografuje. W trakcie autorskiego spotkania zaprezentuje swoją ostatnią książkę i pokaże slajdshow ze zdjęciami spoza selekcji wystawowej.

„W fotografii, od zawsze, najbardziej interesuje mnie spotkanie z drugim człowiekiem, jego historia, środowisko, kontekst społeczny oraz kontekst kulturowy, w którym funkcjonuje. Ale fotografia to dla mnie także okazja, by przy każdym kolejnym projekcie jeszcze głębiej zanurzyć się w sobie. Jestem ja, to co mnie otacza, myślę obrazami. Kiedy jestem w drodze sam, mogę skupić się w 100% na obserwacji. Jest to pewnego rodzaju trans, który bardzo mi odpowiada”.

Patryk Bułhak, fragment wywiadu dla Fotopolis.pl

„Porzucone córki Tygrysa” to opowieść o Tamilkach, wojowniczkach, zarówno tych walczących na froncie, jak również poza nim - odrzuconych, zepchniętych na margines przez państwo i system. To kobiety, którym nie dane było doświadczyć młodości, naznaczonych piętnem konfliktu, pomijanych, niechcianych, niewygodnych, wciąż żyjących w strachu i mimo traumy pozostawionych samym sobie. Kobiety, które dalej walczą – o swoje prawo do godnego istnienia, zrozumienia i o lepsze życie dla swoich dzieci. To historia Tygrysic – kobiet wojny, po której kurz nie opada...

Sri Lanka to raj dla turystów, w którego tle od ponad dwóch dekad tli się brutalny konflikt między Syngalezami a Tamilami.