Człowiek i las | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =

Człowiek i las

"Własność przyciąga obecność" - wystawa malarstwa Natalii Rybki. Otwarcie 20 II o godz. 18.
Natalia Rybka w sztuce zajmuje się ontologicznym wymiarem człowieka, skłaniającym do stawiania pytań nie o przedmiotowość jednostki, a raczej jego duchowy przymiot, jego wewnętrzną konstrukcję, jego stwarzanie. Poprzez wykorzystanie motywu lasu, który może nasuwać wiele rozmaitych skojarzeń, artystka ukazuje w nim człowieka jako cząstkę elementarną pewnego fragmentu rzeczywistości. Jest on jej naturalnym składnikiem, z niego wyrasta i go tworzy. Otoczenie, w które jest wpisany, wydaje się być chaotyczne i niezbadane, mogące wywoływać przeróżne emocje. Jednak daje poczucie pewnego spokoju i połączenia z tym, co go otacza. Człowiek u Rybki niemalże wynurza się ze splotu roślin, a nieraz w sposób niedający się odróżnić, stapia się z otoczeniem. Zarówno to otoczenie, jak i jednostka wzajemnie rezonują i pozostawiają ślad w danej przestrzeni.

Natalia Rybka - urodzona w 1988 roku, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Uczestniczka wystaw zbiorowych, m.in. Equinox, Brick City Gallery, Springfield, Missouri; Galeria Nielaba, Berno, Szwajcaria; Podziemny strumień, Rondo Sztuki, Katowice; Rośliny kochają inaczej, Stolarska/Krupowicz Gallery, Warszawa; Artystyczna Podróż Hestii, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Warszawa; Nowy obraz/nowe spojrzenie, Galeria Arsenał, Poznań; Międzynarodowa wystawa rysunku, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń; Obraz Roku, Rondo Sztuki, Katowice; Najlepsze dyplomy ASP Gdańsk oraz indywidualnych, m.in. Malarstwo, Nowa Gazownia, Poznań; SOON Projekt, Przeciwko strukturze rzeczywistości, Spectra Art Space, Warszawa; Powroty, Pawilon Sztuki Ergo Hestia, Warszawa; Rezerwaty stanów nieskażonych, Galeria 12, Cieszyn.

Artystka jest laureatką kilku prestiżowych nagród: Grand Prix na 25. Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie; nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego w konkursie Jesienne Konfrontacje w Rzeszowie oraz nagrody Magazynu Arteon za rok 2016.
Galeria Willa
  • 20-02-2020 godz 18:00 - 11-04-2020

Kategoria

Sztuka

Adres

Łódź, ul. Wólczańska 31

Kontakt

tel. 42 632 79 95
w czwartek wstęp wolny
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.