Energie Pavellka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =

Energie Pavellka

Marek Pavellek "Śmierć", recykling art

Startuje nowy sezon wystaw w galerii Pop-up Ogrodowa8 - w nowym lokalu, choć wciąż w biurowcu Ogrodowa Office (parter, w głębi patio).
W tym roku w galerii zobaczymy prace autorów bliskich kuratorce Uli Tarasiewicz. Pojawią się artyści i designerzy – przyjaciele, których prace trafią do sprzedaży.

Niedługo ogłoszony zostanie także program spotkań z Anitą Kozek-Kapuścińską, radczynią prawną i historyczką sztuki, która wyjaśni wszystko, co o prawie musi wiedzieć artysta/kolekcjoner/nabywca sztuki.

Tymczasem galeria zaprasza na wystawę Marka Pavellka "Podróż do świata naszych wewnętrznych Energii". Otwarcie 24 II o godz. 18. O godz. 18.45 koncert Rafała Kołackiego.

Seria "Energie" stanowi swoiste połączenie ducha, ciała i malarstwa, dzięki któremu Marek Pavellek znalazł własny styl i kierunek rozwoju twórczego. Bazując na przekonaniu, że każdy przedmiot z jakim człowiek wchodzi w kontakt akumuluje jego emocje oraz energię jaka go w danym momencie wypełni. Artysta stara się wejść w metafizyczny kontakt z odbiorcą, dla którego dany obraz powstaje. Każde dzieło niesie inną intencję, chociaż wszystkie wibrują jednolicie dobrą energią, bo w takim stanie ducha były tworzone.

Marek Pawełek, pseudonim artystyczny Pavellek, urodzony w 1983 roku w Tarnowskich Górach na Śląsku. Artysta autodydaktyczny, bezceremonialnie refleksyjny, niepowściągliwy, pozytywnie wibrujący.

Rafał Kołacki, muzyk związany z wieloma eksperymentalnymi zespołami. Jako artysta solowy znany głównie z projektów fieldrecordingowych i instalacji dźwiękowych. Podczas koncertu zaprezentuje dźwięki tajemnicze, nieprzewidywalne, generowane za pomocą systemu modularnego. Dominować będą motywy ciągłe (drony), ambientowe z charakterystycznym głębokim reverbem i delayem, w ten sposób muzyka nabierze hipnotycznego charakteru, wprowadzając słuchacza w stan pożądanego skupienia i stopniowego odprężenia.

galeria czynna: środa-niedziela 14-18
Galeria Pop-up Ogrodowa8
  • 24-02-2023 godz 18:00 - 09-04-2023
  • 24-02-2023 godz 18:45

Kategoria

Sztuka

Adres

Łódź, ul. Ogrodowa 8 (Ogrodowa Office, parter)

Kontakt

czynna:
środa-sobota godz. 14-18