Fangor w Łasku | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 1 =

Fangor w Łasku

Od 17 IX w Galerii z Fortepianem Łaskiego Domu Kultury będzie można oglądać plakaty filmowe Wojciecha Fangora, jednego z najwybitniejszych polskich artystów, współtwórcy polskiej szkoły plakatu.
W Łaskim Domu Kultury zawisną na ścianach 22 plakaty stworzone zarówno do takich dzieł, które zdecydowanie zaznaczyły swoją obecność w kinematografii światowej („Popiół i diament” Andrzeja Wajdy, „Intruz” Orsona Wellesa), jak i mniej znanych produkcji („Eskadra” i „Nietoperz”).

17 września w godzinach 11 oraz 15 w Galerii z Fortepianem odbędzie się prelekcja na temat twórczości Wojciecha Fangora i historii polskiej szkoły plakatu. Prace artysty będzie można oglądać w Łasku do połowy października.

Wojciech Fangor (1922-2015) to autor licznych prac malarskich, rzeźb, szkiców i plakatów. Należący do „wielkich mistrzów” XX wieku. Prace wystawiał wielokrotnie w uznanych instytucjach kultury. Jako jedyny Polak miał swoją indywidualną wystawę w nowojorskim Muzeum Guggenheima.

Fangor był głównym twórcą op-artowych mozaik na dworcu Warszawa Śródmieście, dziś uznawanych za zabytek. W 2007 roku opracował projekt końcowego wystroju siedmiu stacji II linii warszawskiego metra, które stały się największą światową podziemną galerią op-artu.
Łaski Dom Kultury
  • 17-09-2023 godz 11:00 - 17-10-2023

Bilety

Wstęp bezpłatny

Kategoria

Sztuka

Adres

Narutowicza 11, 98-100 Łask

Kontakt

tel. 436753713