Fantasmagorie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =

Fantasmagorie

Do głosu dochodzi młode pokolenie artystów. Tomek Haładaj (rocznik ’96), student łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, debiutuje indywidualną wystawą malarstwa i filmu eksperymentalnego. Galeria OFF zaprasza na wernisaż 8 XI o godz. 19.
Większość prac, które złożyły się na wystawę w Galerii OFF, powstała w ciągu ostatniego roku. Artysta pokaże malarstwo olejne połączone z montażem przedmiotów oraz dwa filmy eksperymentalne: „Muchy” i „Leśnym śladem”.

Tomek Haładaj generuje w sztuce osobistą i oryginalną czasoprzestrzeń, fantasmagoryczny świat nieosadzony w żadnym konkretnym miejscu, niespełniający żadnych założeń logiki i sensu.

Artysta jest dowodem na to, że podział sztuki na dyscypliny jest iluzoryczny. Haładaj łączy i zaciera między sobą wiele dziedzin tworząc w obrębie malarstwa, asamblażu, kolażu, rzeźby, filmu, scenografii, rysunku, grafiki, kostiumu, ale i deskorolki, która stanowi dla niego równoważne narzędzie ekspresji i źródło inspiracji światopoglądowej. W twórczości Haładaja techniki są ze sobą wolno zestawione, czego efektem są prace, które istnieją w oparciu o własny, autentyczny i nieskrępowany byt.

Twórczość Tomka Haładaja można określić jako szalony teatr podświadomości, spójny z czasem w jakim powstaje, z pełną samoświadomością artysty, jego stanem emocjonalnym i życiową postawą. To bardzo szczera, osobista i wiarygodna propozycja sztuki jako nieskrępowanej, pełnej autonomii wartości ludzkiego życia.


Wystawa czynna codziennie w godz. 16–21
MIEJSCE: Galeria OFF / OFF Piotrkowska Center, wejście korytarzem obok sklepu Pan tu nie stał albo przez cocktail bar Spaleni Słońcem.
Galeria OFF Piotrkowska
  • 08-11-2019 godz 19:00 - 22-11-2019

Kategoria

Sztuka

Adres

ul. Piotrkowska 138-140 (wejście na końcu korytarza między restauracją MEG MU african cook a sklepem Pan tu nie stał)

Kontakt

czynna: poniedziałek - piątek 18-20, sobota i niedziela 15-20
wstęp wolny