Final Show II | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =

Final Show II

Fot. materiały ASP

Akademia Sztuk Pięknych zaprasza na wystawę “Final Show II” prezentującą prace uczestników drugiej sesji Międzynarodowych Letnich Kursów Grafika i Tkanina Artystyczna – PATA 2019. Otwarcie 17 VIII o godz. 12 w Galerii Kobro.
W dniach 5-17 sierpnia w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi prowadzone są równolegle cztery kursy: dwa kursy grafiki artystycznej, kurs tkaniny i kurs komiksu.

Na zajęciach prowadzonych przez prof. Marilène Oliver z University of Alberta w Edmonton, uczestnicy realizują instalacje z wykorzystaniem sitodruku, linorytu, akwaforty i matryc wycinanych laserowo, na wystawie będzie można zobaczyć też performance oraz animacje i wideo.

Pokłosiem kursu graficznej różnorodności, który już po raz czwarty prowadzi dr Tomasz Matczak, będą grafiki w tradycyjnych i eksperymentalnych technikach, takich jak litografia, mokulito, algrafia, akwaforta, akwatinta czy kolagrafia.

Efektem warsztatów dt. tkaniny artystycznej prowadzonych po raz trzeci przez prof. Jolantę Rudzką Habisiak, będą eksperymentalne obiekty tkane, z wykorzystaniem klasycznych krosien, jak i nietypowych gotowych przedmiotów, którym uczestniczki kursu nadadzą nowatorski i szlachetny wygląd poprzez zastosowanie różnorodnych technik tkackich. Oprócz tkanin, powstaną abażury, poduchy, kosze i inne elementy wyposażenia wnętrz.

Na kursie „Komiksu oraz preprodukcji filmów i gier” prowadzonym po raz trzeci przez prof. Gabriela Kołata, powstaną storyboardy, elementy matte-painting’u, szkice postaci oraz małe formy komiksowe.

W tej sesji uczestniczy pochodzą z Argentyny, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Japonii, Luksemburga, Polski, Portugalii, Rosji, Szwajcarii, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.