Foryś w muzeum | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =

Foryś w muzeum

Muzeum Ziemi Wieluńskiej zaprasza na wystawę malarstwa wielunianki  - Ilony Foryś. Wernisaż – 19 I, godz. 17.00. Wystawa będzie czynna do 27 lutego.
Ilona Foryś jest absolwentką łódzkiej ASP im. Wł. Strzemińskiego. Od 2000 roku studiowała na Wydziale Edukacji Wizualnej, a od 2002 roku – na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Dyplom ukończyła w czerwcu 2005 roku w pracowni sitodruku pod kierunkiem prof. A. Smoczyńskiego i aneks w pracowni malarskiej pod kierunkiem prof. J. Zduniewskiego.

Absolwentka podyplomowych studiów kuratorskich w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (2005-2006). W 2006 roku otrzymała wyróżnienie za obraz pt. „Splendor”, w konkursie, organizowanym przez Art&Business w Warszawie – „obraz roku”. Studiowała na Wydziale Organizacji Produkcji Mediów Cyfrowych PWSFTv i T im. L. Schillera w Łodzi (2006-2008).

W 2012 roku otrzymała wyróżnienie w pierwszej wirtualnej wystawie konkursowej ART ANGEL oraz za obraz „Fight'' na Ogólnopolskim Biennale Plastyki Dąbrowa Górnicza. W czerwcu 2013 r. uczestniczyła w konkursie malarskim „Gdzie odnależć Boga-drewniane kościółki Ziemi Wieluńskiej'' zorganizowanym z okazji obchodów Dni Wiary na Ziemi Wieluńskiej. Uczestniczka wystaw indywidualnych i zbiorowych. Brała udział w licznych Aukcjach Promocyjnych w Rynku Sztuki w Łodzi, Aukcjach Młodej Sztuki w Domu Aukcyjnym Desa w Krakowie. Współpracuje również z Galerią Sztuki Kontrowersyjna, ArtKwadrat oraz STALOWA w Warszawie. W 2018 ukończyła studia podyplomowe - przygotowanie pedagogiczne na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. W 2020 wystawiała swoje prace malarskie na Dworcu Kulturalnym WDK.

Na stronie ILAFO zajmuje się promocją i sprzedażą prac, głównie własnego autorstwa.