Fotofestiwal Open Call | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =

Fotofestiwal Open Call

"Woman Gg NoGree", Gloria Oyarzabal – zwyciężczyni Grand Prix Fotofestiwal 2019

Fotofestiwal - Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi ogłasza nabór projektów w ramach Fotofestiwal Open Call 2020! Prace można przesyłać do 4 grudnia 2019. Formuła konkursu jest otwarta i nie zakłada ograniczeń tematycznych, wiekowych ani geograficznych.
Jeśli Twój projekt zostanie wybrany do finałowej szóstki, organizatorzy zaproponują:
→ wystawę podczas Fotofestiwalu 2020 (ponad 20 000 widzów);
→ budżet na produkcję (i pełne wsparcie techniczne) – 450€;
→ honorarium artystyczne – 400€;
→ zakwaterowanie na główny weekend festiwalu (4-7 czerwca, 3 noce);
→ zwrot kosztów podróży do 200€;
→ promocję przed, w trakcie i po zakończeniu festiwalu. 

Fotofestiwal Open Call daje możliwość zaprezentowania swojego projektu szerokiej publiczności Fotofestiwalu – Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi. Jego najbliższa edycja odbędzie się w dniach 4-21 czerwca 2020 roku.

Organizatorzy poszukują artystów o wyjątkowych osobowościach i projektów prezentujących odważne wizje. Nabór zgłoszeń jest otwarty – bez ograniczeń tematycznych, wiekowych czy geograficznych. Do jury zaproszeni zostaną specjaliści z najważniejszych na świecie mediów i instytucji fotograficznych. Spośród nadesłanych projektów jury wybierze sześć, które, we współpracy z kuratorami Fotofestiwalu, zostaną zaprezentowane podczas nadchodzącej edycji.

Zgłoszenia są przyjmowane poprzez platformę Picter →
https://contests.picter.com/fotofestiwal/grand-prix-fotofestiwal-2019

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/1378186478997665

Fotofestiwal powstał w 2001 roku jako jedno z pierwszych wydarzeń fotograficznych w Polsce. Od tego czasu stał się jednym z najważniejszych i największych festiwali fotograficznych w Europie Środkowej, ale jego podstawowa misja nie zmieniła się. Prezentujemy różne oblicza fotografii, mówimy poprzez fotografię o ważnych kwestiach społecznych i artystycznych, zapoznajemy publiczność z nieoczywistym pięknem i wyjątkową historią Łodzi. Wystawy organizujemy w poprzemysłowych przestrzeniach, kładziemy nacisk na imprezy networkingowe, staramy się opracowywać nowe sposoby mówienia o fotografii. Jednym z nich jest autorska formuła Photo-Match: Zupełnie Innego Przeglądu Portfolio. Od 2016 roku wszystkie wydarzenia organizujemy kolektywnie, w poziomej strukturze - bez dyrekcji. Staramy się wypracować nowy sposób zarządzania organizacją kulturalną.