Fotofestiwal: Supernatural / Nadprzyrodzone | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =

Fotofestiwal: Supernatural / Nadprzyrodzone

Fot. Piotr Zbierski

18. Międzynarodowy Festiwal Fotografii odbędzie się w Art_Inkubatorze w dniach 13-30 VI – będą mu towarzyszyły wystawy i wydarzenia w różnych zakątkach miasta. W tym roku program skupi się na duchowości i zjawiskach nadprzyrodzonych.
Składa się na niego osiem wystaw indywidualnych i jedna grupowa, które opowiedzą o wspólnotach duchowych, rytuałach, duchowości w kulturze, roli artysty jako medium, poruszą zagadnienie postępu nauki w odnalezieniu odpowiedzi na metafizyczne pytania.
Grupowa wystawa „Pokoje” skupi się na możliwościach rejestrowania tego, co niewidzialne, na ciemni fotograficznej jako miejscu kontaktu z nadprzyrodzonym oraz duchowej symbolice obrazów. Zaprezentowane zostaną filmy, instalacje dźwiękowe, rzeźby oraz fotografie autorstwa: Patrycji Orzechowskiej, Kuby Woynarowskiego, Alexandra Gehringa, Carlo van de Roera oraz Mileny Soporowskiej. Prezentację otworzy i zamknie performance muzyczno-wizualny Bartka Talagi i Alexa Raczyńskiego. ww.fotofestiwal.com
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.