FOTOFESTIWAL | Talk Dirty to Me | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =

FOTOFESTIWAL | Talk Dirty to Me

Wystawa towarzysząca Fotofestiwalowi 2019: Tomek Albin i Jagody Studio „Talk Dirty to Me”. Wernisaż: 15 VI o godz. 18. Oprowadzanie kuratorskie: 22 VI o godz. 15 i 29 VI o godz. 17.
Żyjemy w czasach niesamowicie szybkiego rozwoju, w świecie konsumpcjonizmu, przeładowani informacjami z mass mediów ukrywamy swoje prawdziwe pragnienia, marzenia i potrzeby.

„Talk Dirty To Me” to projekt o celebracji, wstydzie, seksualności i fetyszach. Seria zdjęć oraz film opowiadają historię, którą każdy z nas przeżywa odczuwając przyjemność podczas jedzenia. Tutaj jednak, poprzez alegorię czegoś sensualnego i miłego poruszamy temat głęboko zakorzeniony w naszej kulturze ukazując poważny problem wstydu i kultu ciała. W dobie wszechobecnego Internetu i mody na cyfrowy ekshibicjonizm pokazujemy wyestetyzowane obrazy mające za zadanie zwrócić uwagę widza na kłopoty współczesnego społeczeństwa. Wstydzimy się tego, czego pragniemy.

Tomek Albin jest absolwentem poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od lat współpracuje z międzynarodowymi markami wykonując dla nich zdjęcia do kampanii reklamowych. Zaangażowany w rozwój rynku fotografii w Polsce, od 2014 roku prowadzi autorski warsztat fotografii reklamowej w PWSFTiT w Łodzi. Wcześniej przez 7 lat pracował jako wykładowca w warszawskiej, krakowskiej i poznańskiej filii Akademii Fotografii oraz prowadził warsztaty będąc zarówno współzałożycielem projektu edukacyjnego Collegium Artis.

Do tej pory jego zdjęcia można było oglądać w galeriach: GWL w Warszawie, Rondo Sztuki w Katowicach, DAP w Warszawie, w krakowskiej Pauzie, na Miesiącu Fotografii w Bratysławie oraz  Centrum Sztuki Współczesnej Inner Spaces w Poznaniu oraz w galerii w Starym Browarze. Prace artysty zostały wielokrotnie docenione przez międzynarodowe jury i publikowane w albumach Still Life Selected Views 2008 i 2009, a także w Luerzer's Archive 2008 i 2009. Tomek jest laureatem branżowych nagród m.in. Silver Drum i Silver KTR za kampanię USSR w 2010 roku, Silver i Bronze KTR za kampanię Makatka w 2009 roku, oraz Bronze EPICA i Gold KTR w 2008 roku, za kampanię Ariel Color i Ariel White. Niezależnie od pracy akademickiej i komercyjnej Tomek od lat pracuje aparatem analogowym nad artystycznymi nocnymi krajobrazami z różnych stron świata oraz wysublimowanymi, studyjnymi kompozycjami martwych natur.
JAGODYstudio to duet kreatywny który rozpoczął współpracę w 2007.

Agnieszka Zientarska (ur. 1979) ukończyła wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego ASP w Poznaniu, a Jagoda Żmudzińska (ur.1983) wydział Scenografii I Projektowania Kostiumu ASP w Poznaniu. Jako projektantki znane są z konceptualnego i holistycznego podejścia do projektowania. Przed ponad dekadę pracowały dla największych polskich przedsiębiorstw nad projektami łączącymi wiele obszarów designu, od projektowania wnętrz poprzez projektowanie scenografii i projektowanie graficzne, tworząc wyjątkową jakość i wnosząc świeżą perspektywę w podejściu do kreowania wizerunku marki. Współpraca z branżą filmową jest wynikiem ich naturalnej zawodowej ewolucji oraz osobistych zainteresowań. Łączy  ich nieograniczoną wyobraźnię z wieloletnim doświadczeniem  w wielu dziedzinach artystycznych. W swojej pracy koncentrują się na wizualnym aspekcie procesu kreatywnego, dążąc do jego kontroli od momentu tworzenia koncepcji, przez projekt scenografii i stylizację, aż po reżyserię.

Ich portfolio zawiera zarówno projekty artystyczne jak i komercyjne oraz bazuje na współpracy z wieloma uznanymi polskimi fotografami i twórcami filmowymi. Podróżują i żyją pomiędzy dwoma studiami w Poznaniu i Warszawie.

www.jagodystudio.com
www.instagram.com/jagodystudio
www.facebook.com/studioJAGODY/
www.vimeo.com/jagodystudio
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.