Fotofestiwalowa wystawa w Pop-up | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =

Fotofestiwalowa wystawa w Pop-up

Galeria Pop-up Ogrodowa8 Sala B otworzy 9 VI o godz. 20 wystawę "Sustentar", we współpracy z Fotofestiwalem. Udział biorą artyści: Elisa Azevedo, Evgenia Emets, Margarida Reis Pereira, Maria Oliveira, Nuno Barroso i Sam Mountford.
Sustentar to platforma stworzona przez Ci.CLO w celu promowania rozwoju projektów wideo i fotograficznych, które oferują artystyczny punkt widzenia eksperymentalnych inicjatyw w obszarze zrównoważonego rozwoju. Ta pierwsza edycja prezentuje prace sześciu artystów i ich osobiste podejście do sześciu inicjatyw w Portugalii, które definiują siebie jako zrównoważone propozycje odnowienia interakcji z naszą planetą.


Elisa Azevedo
Wizualna eksploracja doświadczeń związanych z integracją systemów przechwytywania światła słonecznego w sieci elektrycznej Évory w celu stworzenia samowystarczalnego energetycznie miasta. Obrazy Full of Light wychwytują i wyrażają światło słoneczne, przywłaszczając sobie optyczne zjawisko pochłaniania i odbicia.

Evgenia Emets
Art of Shading the Sun odnosi się do synergii powstałych na przestrzeni wieków między społecznością a krajobrazem. To spojrzenie, które patrzy na nas z Mértoli w roku 2121, aby podkreślić nasze sprzeczne praktyki i kontrastować z różnymi podejściami, takimi jak eksploracje ekstraktywistyczne i podejścia regeneracyjne, które teraz próbują rozwiązać problem poważnego pustynnienia w Alentejo.

Margarida Reis Pereira
Jako zmaterializowany symbol trwającej transformacji, Today, Translucent wykorzystuje obrazy do rozważenia momentu przejścia, którego doświadczyliśmy w dzielnicach Grito do Povo i Pescadores w Setúbal, pokazując, w jaki sposób są one redefiniowane i utrwalają tożsamość, która kiedyś była skazana na nieprzejrzystość.

Maria Oliveira
Metaforyczna i międzypokoleniowa kontemplacja soli jako naturalnego i kulturowego dziedzictwa Figueira da Foz, To Wander the Sea mówi o przodkach. Ciche i nieprzewidywalne miejsce, które poprzedza ludzkość i towarzyszy jej od tysięcy lat.

Nuno Barroso
Badając różnorodność stratygrafii przyrodniczej, kulturowej i społecznej regionu Algarve, Geopark koncentruje się na ideach zrównoważonego rozwoju i ochrony terytorium, spekulując na temat jego paradygmatów i realiów, a mianowicie w sektorach rolnictwa, energetyki i turystyki.

Sam Mountford
Herdade da Coitadinha w Parque de Noudar to miejsce akcji filmu O Leito do Rio, w którym omówiono wpływ zmian klimatycznych na iberyjskie Montados, podkreślając znaczenie kulturowych, społecznych i ekologicznych interwencji, które mają na celu stworzenie oporu, który ma zasadnicze znaczenie dla przetrwania tych ekosystemów.

otwarcie
09.06.2021 (środa) 20.00
Sustentar

Kuratorzy
Krzysztof Candrowicz
Pablo Berástegui
Virgílio Ferreira


Galeria Ogrodowa8
biurowiec Ogrodowa Office / patio parter

festiwalowy weekend
11.06-13.06
14.00-20.00

Czerwiec
śr-pt 14.00-18.00
sob-nd 14.00-18.00

Lipiec
śr-pt 14.00-18.00
sob    14.00-18.00