Galeria Pop-up zmienia miejsce | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =

Galeria Pop-up zmienia miejsce

Galeria Pop up Ogrodowa8 istnieje już trzy lata. 10 XI zostaną tu otwarte dwie wystawy - ostatnie w przestrzeniach od strony ul. Zachodniej. Potem galeria przeniesie się do patio biurowca Ogrodowa Office. Te wystawy to: "Kopiuj i wklej" (Masaru Takahashi) i "W mojej głowie płynie rzeka" (Brian Keith Stephens). Otwarcie 10 XI o godz. 18 i 18.30.
"Kopiuj i wklej" Masaru Takahashi

"Copy and paste" to fantazmatyczne miasto, przejście przez króliczą norę do krainy czarów, psychodeliczny trip. Japoński artysta, Masaru Takahashi od kilkunastu lat przekształca obrazy z ulic swojego miasta i tworzy uniwersum kolorowego Tokio, w którym nic nie wygląda jak w rzeczywistości, a jednocześnie wydaje się bardzo prawdziwe i znajome.

Masaru Takahashi 高橋 勝, pracuje i mieszka w Tokio. Absolwent Tokyo College of Photography. Jego prace wystawiane były wielokrotnie w Japonii, znalazły się też na wystawach reprezentujących najnowsza japońska fotografie m.in. na Festiwalu Fotografii w Atenach, Targach Photo Fever w Paryżu i w 2018 na Festiwalu Fotografii Plener w Żorach, w Polsce. Od kilkunastu lat jego twórczość skupia się na twórczych przekształceniach obrazów tokijskich ulic, portretów, ostatnio martwej natury i jedzenia.

"W mojej głowie płynie rzeka" Brian Keith Stephens

Od 12 lat odwiedzam Łódź, cały czas kontemplując tajemnicę jej nazwy. Łódź to łódź. Dlaczego miasto nazywa się łodzią, skoro w jego granicach nie ma znaczącego akwenu?
Jeden taksówkarz powiedział mi, że pod miastem jest sieć tajnych rzek. Przekonałem się, że ta woda to tylko fantazja. I wtedy zdałem sobie sprawę, gdzie jest rzeka… rzeka faktycznie przepływa przez moją głowę, przepływa przez moje serce. Jest wiele rzek.

Brian Keith Stephens (ur. 1973) wychował się w miasteczku North Stonington w stanie Connecticut. Otrzymał klasyczne wykształcenie w Lyme Academy College of Fine Arts, CT. Następnie uczęszczał do Académie de la Grande Chaumière w Paryżu. Bardzo wcześnie Stephens zaczął pokazywać swoją pracę publiczności. Od 1996 roku jego sztuka była prezentowana na ponad 100 wystawach na całym świecie. W 2004 roku uzyskał tytuł magistra malarstwa w City College w Nowym Jorku, gdzie również eksperymentował z grafiką. Stephens był związany z galeriami w USA, Nowym Jorku, Bostonie, San Francisco, a także w Europie, Włoszech, Francji, Polsce i Danii.
Chociaż malarstwo jest dla Stephensa jak oddychanie, czasami przemierza on różne media, w tym szeroki wachlarz materiałów w swoich pracach i pracuje nad projektami wideo oraz instalacjami. Obecnie dzieli swój czas pomiędzy Old Lyme, CT, Brooklyn w Nowym Jorku i Łódź w Polsce.

 
Galeria Pop-up Ogrodowa8
  • 10-11-2022 godz 18:00 - 30-11-2022

Kategoria

Sztuka

Adres

Łódź, ul. Ogrodowa 8 (Ogrodowa Office, parter)

Kontakt

czynna:
środa-sobota godz. 14-18