Galerie otwarte | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =

Galerie otwarte

Obraz Tomasza Zjawionego

Miejska Galeria Sztuki uruchamia po przerwie swoje galerie. Już od 1 czerwca 2020 r. w Galerii Re:Medium przy ul. Piotrkowskiej 113 można oglądać długo oczekiwaną prezentację plakatów Michała Batorego. Wystawa potrwa do 20 czerwca.
Po niej (od 26 czerwca) w tej galerii zostanie zaprezentowana wystawa malarstwa Marty Czarneckiej zatytułowana "Zawłaszczyć czas".

2 czerwca w Galerii Willa przy ul. Wólczańskiej 31 wznowiono prezentację prac malarskich Natalii Rybki. Wystawa "Własność przyciąga obecność" potrwa jeszcze tylko do 7 czerwca, a po niej, 18 czerwca zostanie otwarta wystawa poświęcona twórczości Jana Czarnego "Malarstwo, grafika, obiekty".

Od 3 czerwca w Galerii Bałuckiej na Starym Rynku znów można obejrzeć prace malarskie Tomasza Zjawionego, składające się na wystawę "Doły".

Najdłużej poczekamy na pierwszą – po przerwie ‒ prezentację w Ośrodku Propagandy Sztuki w Parku Sienkiewicza. Będzie to interdyscyplinarna wystawa Doroty Sak zatytułowana The Way. Jej otwarcie zaplanowano na 12 czerwca.

Uczestnictwo w wystawach odbywać się będzie z zastosowaniem koniecznych środków bezpieczeństwa, uwzględnionych w naszym Regulaminie zwiedzania w czasie epidemii zatwierdzonym przez powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Łodzi. W galeriach obowiązuje do odwołania noszenie maseczek lub przyłbic, używanie środka dezynfekującego, zachowanie odpowiednich odstępów między widzami. W Ośrodku Propagandy Sztuki jednocześnie przebywać będzie mogło, przy zachowaniu pozostałych środków zabezpieczających – 20 osób, w Galerii Willa – 20 osób, w Galerii Bałuckiej – 5 osób, w Galerii Re:Medium – 5 osób.

Kategoria

Sztuka