Gdzie ty? Malarstwo Michała Czuby | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =

Gdzie ty? Malarstwo Michała Czuby

Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę malarstwa Michała Czuby „Gdzie ty? – Daleko. Ktoś ty? – Ja kwiat”. Wernisaż 9 IX o godz. 19 przy ul.  Dąbrowskiego 5.
Wystawa z cyklu „97-300. Tak daleko stąd, tak blisko”, prezentującego aktualną twórczość artystów pochodzących z Piotrkowa Trybunalskiego, obecnie mieszkających w innych polskich miastach lub zagranicą.

Chciałbym, żeby ta wystawa była zaproszeniem do podjęcia dialogu. Malarstwo jest dla mnie środkiem który pozwala mi szukać, odkrywać, rekonstruować i stwarza nowe możliwości percepcji. Sztuka bowiem wytycza jedynie potencjalny kierunek oglądu rzeczywistości.
Michał Czuba

Michał Czuba, urodzony w 1991 roku w Piotrkowie Trybunalskim, studia na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, dyplom z malarstwa w 2020 r. Mieszka i tworzy w Krakowie. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2018/19 za wybitne osiągnięcia artystyczne. Twórca i organizator wystaw/przeglądów studenckich, laureat wielu nagród w dziedzinie malarstwa min. Nowy Obraz/ Nowe Spojrzenie, Konkurs im. Władysława Strzemińskiego cz. I Triennale Malarstwa Studenckiego w Rzeszowie.

W malarstwie artysta szuka ekspresyjnych form wypowiedzi, stara się swoją własną obserwację przełożyć na język malarski kierując się przy tym intuicją. Podejmuje dialog ze światem natury, który jest budowany za pomocą światła, koloru oraz przedmiotu. Jeśli chodzi o malarstwo abstrakcyjne, to Michał nie postrzega tak swojej twórczości, lecz myśl abstrakcyjna towarzyszy mu nieustannie w procesie twórczym. Wyobraźnię autora karmi zwykłe, codzienne życie. Tematy uniwersalne, które są wieczne. Sztuka Michała Czuby pozostaje wciąż otwarta, wchłaniając z otoczenia pobudzające ją impulsy, tak jak wtedy, gdy poprzez malarstwo gestu artysta zgłębiał zagadnienie portretu, i gdy tworzył pejzaże, które łączyły w sobie elementy kolażu.