Haładajowie w Piotrkowie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =

Haładajowie w Piotrkowie

Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę prac Wiesława Haładaja i Tomka Haładaja „Grafika & Malarstwo”. Wernisaż 13 I o godz. 17 przy ul. Dąbrowskiego 5. Ekspozycja będzie czynna w obu galeriach ODA.
Wiesław Haładaj, urodzony w 1959 roku w Piotrkowie Trybunalskim, ojciec Tomka Haładaja.
Studia w PWSSP w Łodzi na Wydziale Grafiki. Dyplom w 1984 r. w Pracowni Wklęsłodruku. Twórczość w zakresie grafiki, malarstwa, rysunku. Członek jury nagród na 14th International Print Biennial w Warnie w 2007, 7th Ural International Print Triennial w Ufie (2013), 1st International Students Drawing Triennial w Katowicach (2014).

32 wystawy indywidualne w Łodzi, Warszawie, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Kaliszu, Krakowie, Toruniu, Warnie, Edmonton, Quebecu, Berlinie, Montrealu, Trois-Rivieres, A Coruna. 33 międzynarodowe nagrody, wyróżnienia, w tym najważniejsze: 1998 – I nagroda na International Print Triennial w Kanagawa (Japonia), 2004 – Grand Prix na 6th Bharat Bhavan International Biennial of Print Arts Exhibition w Bhopalu (Indie), 2004 – Grand Prix na International Ural Print Triennial w Ufie (Rosja), 2005 – Grand Prix na 13th International Print Biennial w Warnie (Bułgaria), 2018 – Nagroda Główna podczas XIII Premio Internacional de Arte Grafico Jesus Nunez 2018 w A Coruna, Betanzos (Hiszpania).

Udział w około 300 międzynarodowych wystawach zbiorowych w min. Krakowie, Łodzi, Kochi, Tokio, Kanagawie, Bangkoku, Taichung, Macao, Trois-Rivieres, Beijing, Warnie, Lipsku, Nowym Jorku, Filadelfii, Shenzen, Uzicach, Duoro, Sarcelles, Alijo, Wallsee, Bopalu, Ufie, Madrycie, Nismes, Penang, Chamalieres, Vancouver, Jingdezhen, Xativa, Saint Louis, Ottawie, Ferrol, Kremonie, Ploiesti, Bietigheim-Bissingen, Nowosybirsku, Le Locle, Fortaleza, Bitoli, Locri, Rochester, Seulu, Lafayette, Aguascalientes, Brukseli, Kunming City, Cluj-Napoca, Borken, Calgary, Ville-Marie, Erewaniu.

Tomek Haładaj, urodzony w 1996 roku w Łodzi, syn Wiesława Haładaja. Absolwent malarstwa łódzkiej ASP. Zzajmuje się głównie malarstwem akrylowym, kolażem, rysunkiem, rzeźbą oraz montażem przedmiotów gotowych. Eksperymentuje z technologiami i materiałami w duchu patenciarstwa. Do swoich prac często wykorzystuje znalezione na ulicy, śmietniku czy pustostanach przedmioty, które dzięki wyobraźni artysty zostają przeformułowane w nowe jakości i konteksty. W swojej sztuce odnosi się głównie do spostrzeżeń nadrealizmu, dadaizmu oraz art brut’u chcąc uprawiać sztukę nieskrępowaną, zuchwałą i uczciwą wobec własnych konstatacji.

Brał udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. w Centrum Rzeźby Polskiej, Rondzie Sztuki, galerii Szaber, galerii OFF czy galerii ADA a prace artysty, na co dzień, można oglądać w Łodzi w BookArtMuseum oraz w Fundacji Działania.