Heksa Natalii Anny Kalisz | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =

Heksa Natalii Anny Kalisz

Galeria Art Hub zaprasza na wystawę prac Natalii Anny Kalisz pt. "Heksa". Wernisaż  - 18 V o godz. 18.
Natalia Anna Kalisz to artystka urodzona w 1988 roku w Łodzi. Ukończyła Wydział Grafiki i Malarstwa w łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych na kierunku grafika warsztatowa. Zajmuje się ilustracją książkową, tworzy obrazy i grafiki miniaturowe oraz wielkoformatowe. Łączy techniki graficzne z malarstwem olejnym, fotografią oraz technikami rysunkowymi.

W obrazach przytacza różne wizje pochodzenia świata, osobiste wyobrażenia na temat natury człowieka, cyklu narodzin, życia i przemijania. Kieruje nią myśl o tym, co pierwotne i egzystencjalne. Czerpie inspiracje zarówno z ekspresji późnogotyckich ołtarzy, jak i XVIII-wiecznego klasycyzmu czy XIX-wiecznego malarstwa symbolicznego oraz secesji.

W dorobku ma wiele wystaw indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą. Otrzymała wiele nagród, w tym stypendium artystyczne prezydenta miasta Łodzi w 2014 roku. Realizując program stypendialny, wydała książkę artystyczną ilustrowaną cyklem grafik łączących różne formy druku, techniki rysunkowe i malarskie. W roku 2016 została laureatką Nagrody im. Wiesława Nowickiego, będącej wyrazem uznania dla całokształtu jej twórczości na rzecz kultury narodowej i miasta Łodzi.Art Hub
  • 18-05-2024 godz 18:00 - 14-06-2024

Kategoria

Sztuka

Adres

Łódź, ul. Rydzowa 10

Kontakt

Galeria na targowisku Teofilów
tel. 667 009 204
Wystawy można oglądać po uzgodnieniu telefonicznym