Jakieś ja – malarstwo Kacpra Zaorskiego-Sikory | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =

Jakieś ja – malarstwo Kacpra Zaorskiego-Sikory

W przestrzeni Klubu Wooltura zaprezentowana zostanie wystawa prac malarskich Kacpra Zaorskiego-Sikory „Jakieś ja”. Otwarcie 9 IX o godz. 19.
„Na wystawie zaprezentuję moje najnowsze obrazy. Powstały w czasie w którym życie udzieliło mi szczególnie trudnych lekcji. Malarstwo pomaga mi przetrwać, wyrazić i zderzyć się w najbardziej szczery sposób z moim wnętrzem. Formalnie powróciłem do dosyć tradycyjnych środków wyrazu. Przeważają prace figuratywne, malarstwo olejne na płótnie. Nie wpisuję się w aktualne prądy w sztuce, determinowane modą. Maluję, bo to moja droga i sposób komunikacji. Jeżeli poświęcisz chwilę, żeby zobaczyć co ze mnie wypłynęło będę zaszczycony” – zapowiada artysta.

Kacper Zaorski-Sikora
Od dziecka zachwycony pięknem otaczającego go świata (szczególnie Bałut). Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi im. Władysława Strzemińskiego na Wydziale Grafiki i Malarstwa rozpoczął w roku 2013, a ukończył z wyróżnieniem w roku 2018.  W swojej twórczości chętnie czerpie z tego co najbliżej, z tego co wydaje się najprostsze, pozbawione wysublimowanej formy, gdyż wydaje mu się przez to najprawdziwsze. Mówi bez ogródek o kondycji współczesnego człowieka, o jego zmaganiach z rzeczywistością przy jednoczesnym poszukiwaniu duchowości i piękna, w takiej formie jaką nasuwa mu otaczający go świat. Wykorzystuje w tym celu zarówno medium malarskie, twórczość multimedialną jak i interwencje w przestrzeni publicznej. Jest laureatem stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Kultura w sieci w 2020 oraz stypendium Prezydenta Miasta Łodzi dla osób zajmujących się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem i animacją kultury w 2021.

Strona artysty: www.kacperzaorski.wordpress.com

miejsce: Klub Wooltura
ul. Wólczańska 40/42, Łódź

poniedziałek – wtorek: zamknięte
środa – czwartek 18-24
piątek – niedziela: 16-24