Kulisy warsztatu grafika | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =

Kulisy warsztatu grafika

Warsztatową grafikę unikatową Krzysztofa Wieczorka można oglądać w Galerii Willa. Wystawa ukazuje ewolucję poszukiwań artysty, prowadzącą od „czystej” grafiki w kierunku przestrzeni, w której realizują się jej związki z malarstwem. Otwarcie 18 V o godz. 18.
Wśród inspiracji obrazowych i technologicznych znajdują się między innymi osiągnięcia siedemnastowiecznych grafików i malarzy holenderskich (przede wszystkim Herculesa Seghersa), co znajdzie odbicie w ekspozycji. Artysta odsłoni kulisy warsztatu twórczego, prezentując matryce, które posłużyły do wykonania prezentowanych prac. Podczas spotkania autorskiego scharakteryzuje swoją drogę twórczą, bogatą w konteksty tematyczne, formalne oraz techniczne.

Artysta studiował w latach 1972–1977 w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego) w Łodzi na Wydziale Grafiki. Dyplom w 1977 roku otrzymał w Pracowni Technik Wklęsłodrukowych prof. Leszka Rózgi. W tym samym roku podjął pracę na Wydziale Grafiki PWSSP. Uzyskał kwalifikacje I stopnia w 1994 roku.

Twórczość autora w zakresie grafiki warsztatowej, projektowej i malarstwa.