Kunikowska „W rozkwicie” | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =

Kunikowska „W rozkwicie”

Do 3 X w galerii „Okno na sztukę” Kutnowskiego Domu Kultury będzie można oglądać wystawę malarską „W rozkwicie”. Autorką obrazów jest Nina Kunikowska, rodowita kutnianka. Wernisaż – 9 IX, godzina 18.
Nina Kunikowska maluje pejzaże, portrety, postacie aniołów i lalek-arlekinów, martwe natury. Eksperymentuje z barwami i formą, stosuje różne rodzaje ekspresji − od wyrazistych kolorów do pastelowej impresji – oraz różne techniki  − olej, akryl, pastele, węgiel. Być może różnorodność formalno-tematyczna jest poszukiwaniem własnego miejsca w sztuce, a może artystka już to miejsce odnalazła − właśnie w różnorodności…

Obecnie artystka jest na etapie malowania  kwitnących kwiatów. W obrazach z tego cyklu wyraźnie widać fascynacje impresjonizmem. Świadczy o tym ich zmysłowość, nastrój, gra kolorem i formą, które zachowują w pracach własną autonomię. Kolor najdobitniej ujawnia jej potencjał artystyczny.

Prace Kunikowskiej były prezentowane na wystawie zbiorowej w Tilloyes les Moflaines we Francji, a pierwsza duża wystawa indywidualna odbyła się w galerii Kutnowskiego Domu Kultury „Okno na sztukę” w 2020 roku.
Kutnowski Dom Kultury
  • 09-09-2023 godz 19:00 - 03-10-2023

Bilety

Według cennika placówki

Kategoria

Sztuka

Adres

99-302 Kutno, ul. Żółkiewskiego 4

Kontakt

Tel. 24 254 21 37