Łódź Design Festival - Future Perfect | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =

Łódź Design Festival - Future Perfect

fot. materiały prasowe

Czy zamiast przepowiadać przyszłość możemy ją wspólnie zaprojektować? I jak nasze wyobrażenia przyszłości zmieniają teraźniejszość? Takie pytania zostaną postawione podczas tegorocznego Łódź Design Festival, który odbędzie się w dniach 18–28 V w Art_Inkubatorze. Hasło 17. edycji to „Future Perfect”. Otwarcie 18 V o godz. 18.
W ramach Łódź Design Festival organizowane są konkursy: must have, wyróżniający najlepsze polskie produkty, oraz make me!, promujący młodych designerów. Stałym punktem jest też Archiblok – spotkania dotyczące architektury i urbanistyki. Do programu otwartego własne pomysły na design przesyłają indywidualni twórcy, instytucje, stowarzyszenia, szkoły, galerie.

Hasło „Future Perfect” odwołuje się do wizji świata, w którym zarówno jednostki, jak i całe społeczeństwa podejmują działania ze świadomością ich efektów. Projekty realizowane w ramach ŁDF 2023 ujawnią rzeczywisty wpływ, jaki możemy mieć na życie i świat w przyszłości, z uwzględnieniem potencjalnych zmian i wyzwań, które staramy się przewidzieć. Główne wystawy poświęcone będą naszym wyobrażeniom o życiu w przyszłości. Ekspozycja „Przyszłość tu jest” wskazuje, jak wpływają one na projektowanie rozwiązań, z których korzystamy współcześnie. Drugi projekt poświęcono naszemu przekonaniu o tym, jakie powinno być miasto doskonałe. Miasto jest też głównym tematem nowego sezonu podcastu „Różne Rzeczy”, realizowanego w ramach ŁDF. Dawid Furkot, fotograf, pasjonat i obserwator miejskiego życia, w ramach cyklu „Miejskie szlajanki” zabierze słuchaczy na spacer w towarzystwie dziennikarzy, architektów, aktywistów związanych z miastem. Przez 10 odcinków będzie przyglądać się Łodzi z różnych perspektyw. 

Festiwalowi będzie towarzyszyć wiele wystaw w różnych miejscach Łodzi.
Na wystawy w centrum festiwalowym wstęp wolny.

lodzdesign.com