Łódź Young Fashion w nowej odsłonie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =

Łódź Young Fashion w nowej odsłonie

Łódź Young Fashion 2021, materiały promocyjne

W dniach 21-23 X w Łodzi, po rocznej przerwie, odbędzie się Łódź Young Fashion, organizowane przez Akademię Sztuk Pięknych święto młodych projektantów mody.
Festiwal to trzy główne wydarzenia - konkurs Złota Nitka, pierwsza edycja Fashion Film Festival oraz XXV Gala Dyplomowa ASP w Łodzi. Dopełnieniem będą dwie wystawy: "Young for Young Fotografia" oraz "Statement".

Na kształt programu wpłynął zespół młodych twórców – studentów łódzkiej ASP. Wybrana grupa tworzy program wystaw, szatę graficzną wydarzenia, kieruje komunikacją w mediach społecznościowych oraz wybiera jurorów konkursu. Dzięki temu hasłem tegorocznej edycji Łódź Young Fashion zostało Young for Young. Zmienione zostało również logo ŁYF, którego autorem jest Karolina Grudzińska, absolwentka ASP w Łodzi. 

- Postawiliśmy na nowatorskie rozwiązanie. Oddajemy kreację i realizację Łódź Young Fashion w ręce młodych twórców, studentów. Całość ma być stworzona dla nich i przez nich. My jesteśmy merytorycznym wsparciem, partnerem w rozwiązywaniu kwestii formalnych - opowiada Michał Szulc, dyrektor artystyczny Łódź Young Fashion. 

Po raz pierwszy w historii konkurs Złota Nitka zostanie pokazany w technologii virtual reality. Konkursowe kolekcje zobaczymy w specjalnie zaprojektowanych środowiskach 3D. Każde z nich zostało zaprojektowane zgodnie z inspiracjami projektantów. Reżyserem pokazu jest Waldek Szymkowiak, który współpracuje z m.in. Chanel i Stellą McCartney.

Do ogólnopolskiego konkursu zgłosiło się ponad 100 osób. O nagrodę wartości 30 tys. złotych walczy 15 najlepszych kolekcji autorstwa Jana Chodorowicza, Nikoli Fedak, Wiktorii Frankowskiej, Olgi Galińskiej, Marioli Homoncik, Jakuba Jasińskiego, Jana Kardasa, Martyny Kołtun, Sary Kukier, Wiktorii Łaskawiec, Julii Masłosz, Klaudii Przewoźniak, Weroniki Surdackiej, Kamila Wesołowskiego oraz Mikołaja Żurka. 

Pierwszy Międzynarodowy Konkurs Fashion Film Festival to propozycja skierowana do wszystkich twórców ubioru, którzy prezentują swoje projekty w formacie filmowym. Przygotowany został z myślą o promowaniu młodych talentów i ułatwianiu startu zawodowego studentom i absolwentom kierunków związanych z projektowaniem mody.

Dopełnieniem Łódź Young Fashion jest XXV Gala Dyplomowa ASP w Łodzi, w której zobaczymy 10 finałowych kolekcji. Niespodzianką będzie gościnny pokaz profesor Barbary Hanuszkiewicz. Całość wydarzenia będzie transmitowana w sieci. 

- Ta edycja to odejście od ekskluzywnych pokazów, do których dostęp miała jedynie wąska grupa osób. Wszyscy żyjemy w świecie zmian, to też jedna z jej odsłon. Teraz prace i konkursy będą dostępne bez ograniczeń. Wystawy są już teraz otwarte dla zwiedzających – mówi Michał Szulc. 

Gala Dyplomowa będzie transmitowana w sieci, Złotą Nitkę będzie można obejrzeć w kilku lokalizacjach w Łodzi - w tym na Piotrkowskiej, na fasadzie budynku. Finałowe filmy z Fashion Film Festival wyemitowane zostaną w internecie.

Fundatorem głównych nagród w Konkursie Złota Nitka (30 000 zł) oraz na Fashion Film Festival (5000 euro) jest Miasto Łódź.

Organizatorzy Łódź Young Fashion to Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi i Stowarzyszenie Pola Designu, partnerem głównym wydarzenia jest Miasto Łódź, partnerem - Łódzkie Centrum Wydarzeń.

Finałowe gale Łódź Young Fashion odbędą się w Centrum Promocji Mody przy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi

Harmonogram:
21.10.2021 godz. 20 GALA DYPLOMOWA 
22.10.2021 godz. 20 ZŁOTA NITKA 
23.10.2021 godz. 20 Fashion Film Festival 

Wystawa: "Young for Young. Fotografia". Galeria ASP, ul. Piotrkowska 68
Wystawa otwarta dla zwiedzających: 12.10.2021 - 30.10.2021, wernisaż: 23.10.2021, 15:00

Wystawa: "Statement. Najciekawsze kolekcje, przedmioty i zjawiska projektowe Instytutu Ubioru ASP w Łodzi". Centrum Promocji Mody
Wystawa otwarta dla zwiedzających: 04.10.2021 - 27.10.2021, wernisaż: 04.10.2021

materiały promocyjne

Więcej na www.lodzyoungfashion.com