Malarskie byty Darii Solar | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =

Malarskie byty Darii Solar

Pod koniec XIX w. Paul Gauguin namalował obraz, którego tytuł złożył z trzech doniosłych pytań: „Skąd pochodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”. To ostatnie pytanie — o przyszłość ludzkości — nurtuje również łódzką malarkę Darię Solar. Jej prace można oglądać w Muzeum Fabryki od 14 I.
Żyjemy w epoce coraz szybszego postępu technologicznego. Zgodnie z prawem sformułowanym przez Gordona Moora, współzałożyciela firmy Intel, moc obliczeniowa komputerów na świecie podwaja się obecnie co półtora roku. Jak zmienia to świat wokół nas i nas samych? Jak ukształtuje to nasze losy? Wielu uznanych myślicieli próbuje przewidzieć, w którym kierunku zmierza ludzka cywilizacja. Czy to będziemy jeszcze MY?

Człowiek jako jednostka fascynuje Darię Solar od samego początku kariery artystycznej.

Czy stworzymy roboty, które nas zastąpią? Czy sami staniemy się cyfrowymi tworami? Każde pytanie o przyszłość tkwi korzeniami w teraźniejszości. Obserwacja obecnego postępu technologicznego zachwyca i przeraża jednocześnie. Znamienne są bowiem jego skutki gospodarcze, społeczne i polityczne, a wykładnicze tempo zmian nie mieści się w naszych możliwościach wyobrażeniowych.

11 II odbędzie się finisaż wystawy i spotkanie z autorką.