"Medium" - wystawa Hul i Pasiewicza | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =

"Medium" - wystawa Hul i Pasiewicza

Edyta Hul, kompozycja I

Na wystawie pt. "Medium" znajdą się prace Edyty Hul i Piotra Pasiewicza. Otwarcie 20 II o godz. 18.
Edyta Hul i Piotr Pasiewicz spotykają się na gruncie najnowszego przedsięwzięcia w ART HUB Rydzowa, by wspólnie poprowadzić swoją opowieść. I choć miejsce spotkania uchodzić może za dosłowny i metaforyczny koniec świata, to stanowi ono początek wspólnego, wręcz harmonijnego poszukiwania tego, co istotne. Oboje artyści w wyjątkowy sposób mówią jednym głosem. Niezależnie, czy sięgają po medium malarskie, czy sztukę wideo, podejmują się roli tajemniczego przewodnika energii. Pokrewieństwo ich wizji twórczej i wspólne doświadczenie transcendentalnego odbicie w lustrze daje początek tej opowieści.

Barbara Haręża


Edyta Hul
Urodzona w Dobrym Mieście. Ukończyła wydział malarstwa na ASP w Gdańsku. Artystka brała udział w wielu wystawach zbiorowych, Biennale i Triennale sztuki w Polsce oraz międzynarodowych rezydencjach artystycznych, jak Q21 w MuseumsQuartier w Wiedniu. Jej prace były prezentowane podczas Targów Sztuki Enter Art Fair w Kopenhadze (2020), Warszawskich Targów Sztuki (2012). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2020) i Ministerstwa Spraw Europejskich I Międzynarodowych Austrii (2019).  Na  swoich obrazach często przedstawia aberrację idei natury.  Malarstwo traktuje ideologicznie, jako formę drogi (procesu), auto-obserwacji, bliskości  i dialogu z sobą samą, posługuje się nim intuicyjnie. Testuje technologiczne możliwości  materii, eksperymentuje i przetwarza płaszczyznę podobrazia zamieniając je w obiekt. Obecnie pracuje w Warszawie.

Piotr Pasiewicz
Urodzony w 1979r. w Łodzi. Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, gdzie w 2013 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa I (Otwarta Księga) u prof. Andrzeja M. Bartczaka. W swojej twórczości wykorzystuje różne media, tj. grafikę warsztatową, malarstwo, rysunek, performans, wideo-art oraz krótkie formy filmowe. Na swoim koncie ma liczne wystawy indywidualne oraz zbiorowe w Polsce i za granicą. W 2011 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W roku 2013 został finalistą 12. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Mieszka i pracuje w Łodzi
Art Hub
  • 20-02-2021 godz 18:00 - 30-04-2021

Kategoria

Sztuka

Adres

Łódź, ul. Rydzowa 10

Kontakt

tel. 667 009 204
galeria czynna: poniedziałek - piętek 12-16,
w innych godzinach po uzgodnieniu telefonicznym
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.