Młodzi kreatywni | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =

Młodzi kreatywni

Projekt Aleksandry Bonikowskiej

W Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w dniach 11-12 XII odbywa się Konferencja Końcowa Europejskiego Projektu „Createx – Textile Heritage Inspirating Creatives”, współfinansowanego z programu Kreatywna Europa, którego celem jest promowanie dziedzictwa kulturowego europejskiego sektora tekstylnego. Wydarzeniu towarzyszy wystawa (otwarcie 9 XII o godz. 12 w Galerii Hol) prezentująca rezultaty rezydencji artystycznych młodych projektantów.
Wykłady i prezentacje w ramach konferencji dostarczą wiedzy na temat muzealnych archiwów tekstylnych i modowych młodym projektantom szukającym inspiracji do realizacji własnych kolekcji.

Wydarzeniu towarzyszy wystawa (trwająca w Galerii Hol Centrum Promocji Mody ASP od 9 XII do 19 I 2020) prezentująca rezultaty rezydencji artystycznych młodych projektantów podczas cyklu międzynarodowych wyjazdów studyjnych. Piętnaścioro twórców (trzech z każdego kraju biorącego udział w projekcie) mogło przyjrzeć się bliżej europejskiemu sektorowi tekstylnemu, zastanowić się nad rolą projektanta i wartością dziedzictwa tekstylnego w kontekście aktualnych tendencji i trendów. W projekcie wzięli udział projektanci mody i tekstyliów, a także studenci projektowania wnętrz i produktów ze Szwecji, Włoch, Portugalii, Hiszpanii i Polski. Wszyscy zafascynowani historycznymi motywami dekoracyjnymi i kolekcjami archiwalnych kostiumów. Podczas konferencji opowiedzą oni o swoich doświadczeniach, podzielą się relacjami ze spotkań i wizyt w muzeach.

Wszystkie projekty graficzne, dzięki którym uczestnicy zostali wybrani, dostępne są na stronie internetowej http://createxproject.eu, są tam też profile projektantów i ich wideoprezentacje (w zakładce „Projektanci”).
Centrum Promocji Mody ASP
  • 09-12-2019 godz 12:00 - 19-01-2020
  • 11-12-2019
  • 12-12-2019

Kategoria

Sztuka

Adres

Akademia Sztuk Pięknych Łódź, ul. Wojska Polskiego 121