Młodzi kreatywni | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =

Młodzi kreatywni

Projekt Aleksandry Bonikowskiej

W Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w dniach 11-12 XII odbywa się Konferencja Końcowa Europejskiego Projektu „Createx – Textile Heritage Inspirating Creatives”, współfinansowanego z programu Kreatywna Europa, którego celem jest promowanie dziedzictwa kulturowego europejskiego sektora tekstylnego. Wydarzeniu towarzyszy wystawa (otwarcie 9 XII o godz. 12 w Galerii Hol) prezentująca rezultaty rezydencji artystycznych młodych projektantów.
Wykłady i prezentacje w ramach konferencji dostarczą wiedzy na temat muzealnych archiwów tekstylnych i modowych młodym projektantom szukającym inspiracji do realizacji własnych kolekcji.

Wydarzeniu towarzyszy wystawa (trwająca w Galerii Hol Centrum Promocji Mody ASP od 9 XII do 19 I 2020) prezentująca rezultaty rezydencji artystycznych młodych projektantów podczas cyklu międzynarodowych wyjazdów studyjnych. Piętnaścioro twórców (trzech z każdego kraju biorącego udział w projekcie) mogło przyjrzeć się bliżej europejskiemu sektorowi tekstylnemu, zastanowić się nad rolą projektanta i wartością dziedzictwa tekstylnego w kontekście aktualnych tendencji i trendów. W projekcie wzięli udział projektanci mody i tekstyliów, a także studenci projektowania wnętrz i produktów ze Szwecji, Włoch, Portugalii, Hiszpanii i Polski. Wszyscy zafascynowani historycznymi motywami dekoracyjnymi i kolekcjami archiwalnych kostiumów. Podczas konferencji opowiedzą oni o swoich doświadczeniach, podzielą się relacjami ze spotkań i wizyt w muzeach.

Wszystkie projekty graficzne, dzięki którym uczestnicy zostali wybrani, dostępne są na stronie internetowej http://createxproject.eu, są tam też profile projektantów i ich wideoprezentacje (w zakładce „Projektanci”).

Podobne artykuły

  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.