Nowa galeria - S35 | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =

Nowa galeria - S35

Monika Gałaj "Stół"

Wernisaż wystawy malarstwa Moniki Gałaj zainauguruje 19 V o godz 19 działalność nowej łódzkiej galerii sztuki - S35 przy ul. Sienkiewicza 35/3a.
WYWOŁYWANIE DUCHÓW - wystawa malarstwa Moniki Gałaj

Od artystki:

Salonowa zabawa. / Potrzeba doznań. / Poszerzenie percepcji. / Poszukiwanie niesamowitości i magii. / Próba nadnaturalnego wpływu na bieg zdarzeń. / Potrzeba wsparcia czy wstawiennictwa. / Szukanie trwałości. / Oswajanie wirtualnego świata. / Kontakt z przeszłością; akceptacja, uleczanie, rozrachunek, odcięcie. / Spotkanie własnych demonów, strachów, wstydów, wyrzutów./

Te wszystkie tematy pojawiają się w głowie, gdy myślę o wywoływaniu duchów. Przyglądam się duchom wokół mnie, próbuję je oswoić. Obserwuję, czy i jak z przemijaniem i stratą radzi sobie nasza kultura. To niepopularny i często omijany temat, choć w sklepach z zabawkami można nabyć tablicę Ouija.

Inspiracją do tej wystawy są formy, które stosujemy do upamiętniania ludzi i zdarzeń: portrety trumienne, pomniki, portrety osób wypiaskowane na współczesnych, kamiennych płytach nagrobnych.
Mam nadzieję, że zjawy postaci w moich obrazach, wyłaniane z niedopowiedzianego, nagrobnego tła, udało mi się odciąć od czasu i umieścić w ciągłym trwaniu.


Poza wernisażem wstęp na wystawę będzie możliwy po uprzednim kontakcie mailowym s35galeria@gmail.com lub telefonicznym: 696255763