Obiekty | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =

Obiekty

Wystawa „Alicja Habisiak-Matczak. Obiekty” prezentuje prace łączące rysunek, grafikę i rzeźbę. To część cyklu  „Rzeźby rysowane” oraz obiekty graficzne. Tematem wiodącym prac jest architektura zabytkowych i nowoczesnych miast, ujęta w autorskich perspektywach.
Autorka zaprasza widza do wykreowanych surrealistycznych przestrzeni budowanych światłem i rytmami elementów architektonicznych. „Rzeźby rysowane” z lat 2019-2024 są inspirowane konkretnymi miejscami – m.in. architekturą uniwersytetu i akademików Urbino, zaprojektowaną przez włoskiego architekta Giancarlo De Carliego. Ostatnie realizacje z wykorzystaniem rytu laserowego w pleksi powstały jako pokłosie pobytu badawczego autorki na University of Alberta w Edmonton i odnoszą się do architektury tego miasta.

Jak pisze autorka, „powstałe prace nie mają charakteru wtórnych makiet istniejących budynków, lecz są ich artystycznym rozwinięciem, autonomiczną artystyczną wypowiedzią na ich temat. Celem nie jest wierne naśladowanie rzeczywistych obiektów, lecz ich twórcze przekształcanie, z nadzieją na stworzenie oryginalnych, zaskakujących utworów.

Alicja Habisiak-Matczak prowadzi Pracownię Technik Wklęsłodrukowych w Instytucie Grafiki Artystycznej na Wydziale Sztuk Pięknych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Wystawie towarzyszy folder z tekstem prof. Lesława Miśkiewicza pt. „Przestrzeń obrazu − obrazy w przestrzeni. Kompozycje Alicji Habisiak-Matczak”. Kurator wystawy: prof. Lesław Miśkiewicz. Autor identyfikacji graficznej wystawy i folderu: dr Tomasz Matczak.

Galeria OdNowa
Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 121
II piętro, pawilon E, sala 261
Wernisaż wystawy: 4 lipca, godz. 13. Wystawa czynna do 31 lipca.
Akademia Sztuk Pięknych
  • 04-07-2024 godz 13:00 - 31-07-2024

Kategoria

Sztuka

Adres

ul. Wojska Polskiego 121