Obraz gnozy i rozpaczy | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =

Obraz gnozy i rozpaczy

Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę malarstwa Piotra Wachowskiego "Obraz gnozy i rozpaczy". Otwarcie 24 II o godz. 19 w siedzibie przy ul. Dąbrowskiego 5.
Piotr Wachowski, absolwent Technikum Kolejowego w Słupsku oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie gdzie obecnie jest profesorem uczelni. Nominowany do Paszportów Polityki, laureat Nagrody Kwartalnika EXIT, stypendysta Ministra Sztuki i Dziedzictwa Narodowego. Jego prace posiadają Muzeum ASP w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Zachęta Towarzystwo Sztuk Pięknych w Częstochowie.

O sobie:
Z zawodu jestem kolejarzem i malarzem. Ukończyłem Technikum Kolejowe w Słupsku, Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni profesora Wiesława Szamborskiego. Niedawno zostałem profesorem nadzwyczajnym na macierzystej uczelni i uczę teraz młodych artystów malarzy patrzenia na świat.

Pragnę, aby moja najnowsza wystawa malarstwa w piotrkowskim Ośrodku Działań Artystycznych prezentująca obrazy jeszcze z czasów studenckich oraz te, które namalowałem na początku roku 2023, przyczyniła się do zadawania fundamentalnych pytań przeciętnemu odbiorcy sztuki. To znaczy: Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Oraz dała impuls do zachwytu nad niesamowitością istnienia.
Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim
  • 24-02-2023 godz 19:00 - 23-03-2023

Kategoria

Sztuka

Adres

Ośrodek Działań Artystycznych
Piotrków Trybunalski
ul. Dąbrowskiego 5 i ul. Sieradzka 8
tel. 44 733 93 88, 44 649 52 64
Czynny: wt.-pt. 10-18, sob. 12-18, nd. 14-18