Obrazy Tomasza Zjawionego | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =

Obrazy Tomasza Zjawionego

Obraz Tomasza Zjawionego

Wystawa „No Paint No Gain” Tomasza Zjawionego jest zobrazowaniem okresu pandemii oraz zmaganiem z ograniczeniami zewnętrznymi spowodowanymi epidemią. Otwarcie 14 V o godz. 19.
Narracja zbiega się z utrudnionym funkcjonowaniem w życiu społecznym i ograniczoną w wypowiedzi treścią. Bariery w przemieszczaniu się, podróżowaniu oraz kontaktach społecznych niewątpliwie wywarły duży wpływ na możliwości twórcze. Najwięcej można czerpać z kontaktu z otoczeniem, co umożliwia później jego dowolne filtrowanie lub przywoływanie jak przeźrocza uciekając się do pamięci i podświadomości. 
.
Część prac nawiązuje treścią do pandemii, jak na przykład „Higiena” czy „Umywalka”. Na wystawie pojawią się również obrazy wielkoformatowe przedstawiające postaci w różnych sytuacjach społecznych, zwłaszcza związanych z wyizolowaniem. Zaprezentowane zostaną także prace będące nawiązaniem do wcześniejszych obrazów autora. Stanowią one dopełnienie niektórych z krótkich cykli tworząc dyptyki, a nawet tryptyki np. „Kontenery”.  Na wystawie znajdą się także szkice uzupełniające cykle. Artysta podczas pracy nad obrazami oscyluje pomiędzy szkicowym zapisem szybko uciekających kadrów, które później są przetwarzane ponownie jako szkic malarski aż do rozważania nad sensem powstania gotowego obrazu jak np. w przypadku szkicu do obrazu „Kanapa”.


Wystawa czynna do 28 V
wt-pt 14.00-18.00
sob-nd 12.00-16.00

Tomasz Zjawiony – studia na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom w 2018 r. w Pracowni prof. Roberta Sobańskiego oraz w Pracowni Działań Artystycznych prof. Marka Saka. Aktualnie student Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki.  Działalność w zakresie malarstwa, rysunku i instalacji artystycznej.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.