Od martwej natury do sztucznej inteligencji | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =

Od martwej natury do sztucznej inteligencji

Galeria ASP zaprezentuje efekt pracy studentów z Pracowni Obrazu. Tytuł czynnej od 5 VII  wystawy – „Od martwej natury do sztucznej inteligencji” - sygnalizuje zakres tej prezentacji, który jednocześnie określa charakter pracowni.
Martwa natura, motyw powszechnie stosowany w procesie edukacyjnym, została zderzona z pojęciem funkcjonującym w środowisku informatycznym, tj. sztuczną inteligencją. Na prezentacji znajdą się prace wideo, gify, instalacje malarskie, realizacje w systemie VR, obiekty malarskie - zadania stricte pracowniane oraz projekty własne studentów z kierunków artystycznych i projektowych od I do V roku edukacji.

Autorem plakatu do wystawy jest student I roku Kamil Odroń, który wykorzystał prosty typograficzny układ. Pierwotny plakat został przetworzony przez sztuczną inteligencję, generując tym samym wersję komplementarną.

Wystawa ta jest drugą częścią tegorocznej prezentacji Pracowni Obrazu. Pierwsza część miała miejsce w Galerii Lektorium ASP i obejmowała tylko martwą naturę.

Pracownia Obrazu
Instytut Malarstwa i Rysunku / Wydział Sztuk Pięknych
Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
kierownik pracowni: dr hab. Aleksandra Gieraga, prof. uczelni
asystentka: mgr Katarzyna Gołębiowska


Czas trwania wystawy: 5-19 VII 2022