Odkoduj opis obrazu | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =

Odkoduj opis obrazu

W ramach współpracy z Muzeum Miasta Łodzi Fundacja Promocji Sztuki Niezła Sztuka przygotowała artykuły dotyczące wybranych dzieł z Galerii Mistrzów Polskich. Można je czytać np. po zeskanowaniu kodu przy danym obrazie. 
W ramach współpracy z Muzeum Miasta Łodzi Fundacja Promocji Sztuki Niezła Sztuka przygotowała artykuły dotyczące wybranych dzieł z Galerii Mistrzów Polskich. Można je czytać np. po zeskanowaniu kodu przy danym obrazie. 
 
Fundacja Promocji Sztuki „Niezła Sztuka” nastawiona jest na promocję sztuki przy użyciu nowych mediów. Poprzez swój ogólnopolski portal www.niezlasztuka.net dociera rocznie do ponad 500 tys. miłośników sztuki. Umiejętne wykorzystanie kanałów social media dodatkowo zwiększa zasięg treści edukacyjnych i zachęca czytelników do angażowania się w dyskusję o sztuce. 
W ramach wspólnego projektu z Muzeum Miasta Łodzi, Fundacja Promocji Sztuki Niezła Sztuka przygotowała artykuły edukacyjne dotyczące wybranych dzieł z Galerii Mistrzów Polskich. Artykuły te w wersji tekstowej oraz audio przedstawiają czytelnikom i słuchaczom historię danego dzieła i jego twórcy oraz szerszy kontekst czasów, w których ono powstało, odkrywają ciekawostki i sekrety dzieła. Język artykułów jest lekki i ciekawy.
Wszystkie opublikowane artykuły i podcasty są dostępne online na portalu fundacji (www.niezlasztuka.net) a forma przygotowanych materiałów pozwala zwiedzającym Galerię Mistrzów Polskich na zapoznanie się z nimi w czasie zwiedzania muzeum. Wystarczy do tego jedynie smartfon bądź tablet z dostępem do Internetu.
Obok dzieł, których dotyczą artykuły, umieszczone są  tabliczki, zawierające link oraz kod QR umożliwiające przejście do treści online. 
Docelowo projekt zakłada powstanie i sukcesywną publikację 10 artykułów dotyczących wybranych obrazów.
Umieszczenie zamiast opisu dzieła tylko kodu QR bądź krótkiego linka do treści online pozwala oszczędzić przestrzeń muzealną. Ważne też jest to, że pliki dźwiękowe nie są składowane na urządzeniu w muzeum, tylko są dostępne online. Można je odsłuchać w trakcie zwiedzania – wtedy spełniają funkcje audioguida - lub zapisać na smartfonie i odsłuchiwać w celach edukacyjnych w domu.
 
 
 
 
 
Muzeum Miasta Łodzi

Kategoria

Sztuka

Adres

Łódź, ul. Ogrodowa 15

Kontakt

tel. 42 307 26 57
Czynne:
wt., śr., czw. 10-16, pt., sob., nd. 12-18
w środę wstęp wolny na wystawy stałe
bilety na wystawy czasowe: 7 zł i 5 zł
bilety łączne (do muzeum i galerii): 12 zł i 8 zł
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.