Operator Marek Nowicki w Galerii Pop-Up | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =

Operator Marek Nowicki w Galerii Pop-Up

fot. Marek Nowicki

Galeria Pop-up Ogrodowa8 zaprasza na dwie wystawy przygotowane we współpracy ze Szkołą Filmową w Łodzi i właścicielem budynku WX group Ogrodowa Office. Wernisaże 26 III o godz. 18.30 i 19.30. W związku z aktualną sytuacją otwarcie wystaw odbędzie się online - bez publiczności i autorów. Kuratorzy oprowadzą online po wystawach. 
26 III, godz. 18.30 - prof. Marek Nowicki "Kronikarze szczęśliwego życia"
26 III, godz. 19.30 - studenci IV i V roku Katedry Animacji i Efektów Specjalnych we współpracy z V rokiem Katedry Fotografii Szkoły Filmowej im. L. Schillera w Łodzi - wystawa maski artystycznej


Profesor Marek Nowicki "Kronikarze szczęśliwego życia"

Wystawa fotografii Marka Nowickiego, operatora i reżysera, to wybór obrazów z jego życia. Zapis chwil zamkniętych jak w kapsule czasu, wykonanych z czułością i uważnością dla portretowanych osób. Oglądając je, rozpoznajemy i łapiemy w locie emocje towarzyszące autorowi: afirmację życia, zachwyt naturą i architekturą, miłość i troskę o bliskich, poszukiwanie piękna w detalu.

Wystawa maski artystycznej

Eksponowane obiekty powstały podczas zajęć prof. Waldemara Wolańskiego w ramach zgłębiania warsztatu teatralnych tajemnic animacji, w tym m.in. gry w masce, a opiekunką nadzorującą wykonywanie masek była uznana scenograf, plastyk i ilustrator dr Joanna Hrk. Część masek, wykonanych przez studentów V roku animacji, została sfotografowana przez ich kolegów z Katedry Fotografii, maski wykonane przez studentów IV roku animacji zostały uwiecznione na fotogramach przez nich samych.

Podczas wystawy będzie można również obejrzeć krótki film Marcina Senderowicza, będący przeglądem animacji proponowanych na wystawie masek.

W wystawie udział biorą:
Kachna Bińko, Klaudia Bochniak, Magdalena Botor, Michał Siodła, Oktawian Jurczykowski, Weronika Michel, Weronika Szyma, Zuzanna Wytykowska, Urszula Domańska, Anna Chwal, Weronika Grabowska, Marcjanna Urbańska, Katarzyna Adamkiewicz, Karolina Kajetanowicz, Joanna Szlembarska, Julia Benedyktowicz, Paulina Wasilewska, Natalia Durszewicz, Magda Kieroń, Kamila Winnicka, Adelina Woś, Karolina Golis, Kuba Szkudlarek, Jacek Laube, Agnieszka Kossowska, Julia Ożarska, Natalia Łączyńska, Karolina Wojtas.

Wernisaże odbędą się online TUTAJ  lub TUTAJ
Gdy zakończy się lockdown, publiczność zostanie zaproszona na spotkanie autorskie. Czas trwania wystaw zostanie też przedłużony.

Parking dla gości wewnątrz budynku poziom -1, wjazd od Zachodniej i Ogrodowej.

mat. pras.

 

 
Galeria Pop-up Ogrodowa8
  • 26-03-2021 godz 18:30 - 25-04-2021

Kategoria

Sztuka

Kontakt

Łódź, ul. Ogrodowa 8
Ogrodowa Office, parter
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.