Polimetryczność struktury malarskiej oraz dżwiękowej | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =

Polimetryczność struktury malarskiej oraz dżwiękowej

Marek Batorski, fot. materiały prasowe

Galeria Politechnika zaprasza na wystawę Marka Batorskiego "Polimetryczność struktury malarskiej oraz dżwiękowej". Wernisażowi 15 V o godz. 15.30 (w budynku Alchemium - siedzibie Wydziału Chemicznego PŁ) będzie towarzyszył minikoncert z udziałem autora.

Marek Batorski doktorat obronił w Instytucie Malarstwa i Edukacji Artystycznej na Wydziale Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Obecnie jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym UKEN. Zajmuje się malarstwem, grafiką i rysunkiem. Ale to także muzyk jazzowy (saksofonista). W swojej działalności artystycznej łączy muzykę i sztuki wizualne, skupia się na komplementarnym współistnieniu malarstwa, grafiki warsztatowej oraz jazzu.

Ma na koncie wiele indywidualnych prezentacji twórczości plastycznej i muzycznej. Był wielokrotnie nagradzany, uczestniczył w wystawach zbiorowych, konkursach muzycznych, m.in. w Festiwalu Standardów Jazzowych (Siedlce), Festiwalu Wokalistów Jazzowych (Zamość), Festiwalu Rawa Blues (Katowice). Nagrał również kilka płyt.