Popieraj swojego malarza | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =

Popieraj swojego malarza

Kutnowski Dom Kultury zaprasza na wystawę „Popieraj swojego malarza”, na której będą prezentowane prace Roberta Kukli. Jest ona zapisem emocji i wrażeń związanych z efektami pracy prowincjonalnych pracowni plastycznych, w czasach minionego systemu, w zderzeniu ich pozostałości ze współczesnością Wystawa potrwa od 27 maja do 2 lipca.
Wystawa „Popieraj swojego malarza” składa się z kilku cykli, które dotychczas nie były nigdzie prezentowane:

- Cykl “Murale” to malarska próba dokumentacji zjawiska wielkoformatowych reklam ściennych, z czasów PRL, ale i zaprezentowania ich jako ornamentu, tatuażu na tkance miasta. Prace wykonane są techniką akrylową na płótnie, w latach 1999 – 2019.

- Cykl “Murale, vol. 2”; to z kolei artystyczna zabawa formą murali reklamowych. Technika to akryl na płótnie, a prace powstały w latach 2015 – 17.

- Cykl “Sklepy polskie” to krytyczna interpretacja dzisiejszej rzeczywistości, przez pryzmat sieci handlowych i ich klienteli. Technika to akryl na płycie, lata 2014 – 17.

- Prace z cyklu “Szablony na murach” także odwołują się do sztuki zewnętrznej, są kompozycjami wykonanymi sprayami, przy użyciu starych szablonów literniczych, wszystkie w 2021 r.

Robert Kukla, ur. 1968 r., absolwent Uniwersytetu Śląskiego, na Wydziale Artystyczno – Pedagogicznym (1995 r.). Zajmuje się malarstwem, scenografią teatralną, projektowaniem graficznym, sztuką ulicy oraz prowadzi zajęcia warsztatowe dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Pracownik Świdnickiego Ośrodka Kultury, na stanowisku instruktora do spraw plastyki i fotografii. Organizator i kurator wielu wystaw i imprez artystycznych. Stypendysta Miasta Świdnicy (2008 r.) i laureat Nagrody Miasta Świdnicy w Dziedzinie Kultury (2015 r.). Autor wystaw indywidualnych oraz uczestnik wielu wystaw zbiorowych, w prestiżowych instytucjach wystawienniczych w Polsce.