PORTRET WIELOKROTNY. WYSTAWA NA ANTRESOLI | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =

PORTRET WIELOKROTNY. WYSTAWA NA ANTRESOLI

Muzeum Sztuki w Łodzi prezentuje materiały archiwalne zgromadzone w Dziale Dokumentacji Naukowej Muzeum Sztuki w Łodzi. Pokaźną ich część stanowią fotografie, bowiem jest ich ponad siedemdziesiąt tysięcy. Zdjęcia, które znalazły się na wystawie, pochodzą z lat 70. ubiegłego stulecia i przedstawiają przeprowadzoną wówczas akcję edukacyjną.
Goście Muzeum poproszeni zostali o to, aby sfotografowali się z wybranym przez siebie dziełem sztuki i podali, czym się zajmują, gdzie pracują, jakie mają wykształcenie. Dzięki temu na fotografiach dostrzec można, zachodzące na przestrzeni różnych epok, zmiany dotyczące ubrań, fryzur, gestów i mimiki widzów, ale też konwencji zachowania się na wernisażu.

„Przeglądanie zdjęć to jak wielka, trwająca kilkadziesiąt lat podróż w czasie. To spacer po wystawach, uczestnictwo w wydarzeniach i wizytach gości, imprezach edukacyjnych, koncertach czy wykładach. Można spotkać prawdziwą królową. Reżysera, który dostał Oscara. Słynnego na cały świat pisarza. Naukowca, dzięki któremu możliwe są loty w kosmos. Ambasadorów, dziennikarzy, krytyków, dyrektorów i różnych przewodniczących oraz całe mnóstwo artystów. Przede wszystkim zaś widzów, dla których przecież istnieje nasze Muzeum. Zwykłych ludzi, którzy przyszli do Muzeum ponieważ chcieli zachwycić się albo zdziwić tym, co zastaną w pomieszczeniach galerii”  - czytamy na stronie MS1.

Koncepcja wystawy: Maciej Cholewiński, Aneta Błaszczyk-Smolec.

Prezentacja materiałów archiwalnych dostępna jest codziennie, z wyjątkiem poniedziałków i weekendów, w godz. 9-16 (w czwartki w godz. 9-18). Wstęp 1 zł. Do obejrzenia prezentacji upoważnia także bilet na wystawę czasową w ms1.