Portrety nieznajomych | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =

Portrety nieznajomych

Jej inspiracją są ludzie, przechodnie na ulicach, goniący za jakimś celem w różne strony. W Kawiarni Literackiej w Ratuszu w Zduńskiej Woli można oglądać wystawę prac Oliwii Stęsickiej.
Oliwia jest uczennicą drugiej klasy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli. Jej pasją są rysunek i malarstwo, a marzeniem pogłębianie wiedzy i umiejętności na ASP oraz wiązanie przyszłości ze sztuką.

- Obserwacja nieznajomych na ulicach działa na moją wyobraźnię oraz daje motywację do przemyśleń oraz obrazowania ich, niekiedy wyobrażam sobie historię danej osoby i to, co kryje pod „warstwą zewnętrzną” - mówi młoda artystka. - Malując portret jakiejś osoby, myślę o historii, jaką by ta osoba mogła w sobie nosić, pod portretami tych postaci kryje się wiele moich przemyśleń i wyobrażeń. Twarze malowane są z pamięci, jednak nie są to konkretne zapamiętane osoby, a jedynie prześwity pamięci - dodaje.
  • do 30-04-2021

Kategoria

Sztuka
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.