Prawda Boreckiego | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =

Prawda Boreckiego

Jerzy Borecki, łowiczanin, artysta fotografik zaprasza na wystawę swoich prac do Muzeum w Łowiczu. Autor zaprezentuje około 40 prac, specjalnie przygotowanych na tę wystawę. Fotogramy powinny zmusić widzów do poszukiwania ukrytych znaczeń i innego spojrzenia na otaczający świat. Wernisaż wystawy, która ma trwać do połowy października, odbędzie się 3 IX o godzinie 15.
Jerzy Borecki z typową dla siebie przewrotnością ukazuje w fotografii ulotność chwil i doskonałe piękno „niedoskonałych krajobrazów” uchwyconych okiem obiektywu. Potrafi dostrzec intrygujące detale w zupełnie niespodziewanych miejscach, zaciekawia i zmusza do przemyśleń. Mottem tej wystawy są słowa  Susan Sontag, amerykańskiej pisarki, eseistka, krytyczki społecznej: „Nikt jeszcze nie odkrył brzydoty dzięki fotografii. Wielu natomiast dzięki niej odkryło piękno”. Borecki dodaje od siebie: „To prawda”. I stara się udowodnić to w swoich pracach.

Jerzy Borecki jest laureatem m.in. Fotograficznych Mistrzostw Polski (medale złoty, srebrny i brązowy, liczne wyróżnienia), nagrody im. Marka Wielgusa, dwukrotnie uzyskał wyróżnienie w International Biennial Exhibition of Art Photografhy Child (2007 i 2014). Jego prace były nominowane do udziału w wielu wystawach pokonkursowych. Miał także kilka wystaw autorskich, m.in. w Galerii Browarna w Łowiczu (2008) i w Muzeum w Łowiczu (2016, 2019).

Jest autorem albumu „Boże Ciało w Łowiczu na fotografiach Jerzego Boreckiego” (2014). Fotografią zajmuje się od ponad 40 lat. Początkowe, amatorskie działania z aparatem marki Smiena, szybko przerodziły się w pasję, która zdominowała jego życie, z czasem stając się zawodem.

W Łowiczu prowadzi studio i fotolaboratorium FOTOART Borecki. Zajmuje się zarówno fotografią tradycyjną, jak i cyfrową.
Muzeum w Łowiczu
  • 03-09-2023 godz 15:00 - 15-10-2023

Bilety

Według cennika placówki

Kategoria

Sztuka

Adres

Łowicz, Stary Rynek 5/77