Premiera plakatu Batorego | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =

Premiera plakatu Batorego

Zbliża się premiera kolejnego monodramu Kamila Maćkowiaka. Po „Niżyńskim”, „Diva Show”, „Amoku” i „Wrakach” czas na „KLAUS – obsesja miłości”. To autobiografia Klausa Kinskiego – jednej z najbarwniejszych postaci europejskiego kina drugiej połowy XX wieku. Scena Monopolis prezentuje plakat, jaki do tego spektaklu przygotował Michał Batory.
Aktor Klaus Kinski nawet najlepsze ze swoich filmów nazywał „beznadziejnymi szmirami”, a reżyserów wyzywał od „nieudolnych durniów”. O swojej filmowej karierze mawiał: „Jestem dziwką – robię to tylko dla pieniędzy”. Werner Herzog, który znał Kinskiego od lat 50., powiedział po latach: „Kinski nie był aktorem. Nienawidził tego zawodu. Był jedynym geniuszem, jakiego udało mi się spotkać”.

Ale Klaus Kinski to nie jedyna wybitnie utalentowana postać, z którą spotykamy się podczas pracy nad tym przedstawieniem. 25 czerwca miał premierę plakat, który do spektaklu „KLAUS – obsesja miłości”, specjalnie dla Monopolis i Teatru Fundacji Kamila Maćkowiaka, przygotował Michał Batory.

Artysta jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, jednym z najbardziej cenionych plakacistów na świecie – jego prace były prezentowane między innymi w Les Arts Décoratifs w Luwrze. Przez lata swojej działalności otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in. Nagrodę Publiczności na Festiwalu Plakatu w Chaumont za plakat La Femme sur le lit, I nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Plakatu w Chaumont za plakat Power Book, czy nagrodę na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Meksyku za plakat do książki Paulo Coelho „Zwycięzca jest sam”. Prace Michała Batorego są w Polsce szerzej znane dzięki książkom wydawnictwa Drzewo Babel, z którym współpracuje od 1995 roku.

Na pokazy przedpremierowe monodramu „KLAUS – obsesja miłości” w Scenie Monopolis, połączone ze spotkaniem z kreującym rolę główną Kamilem Maćkowiakiem organizatorzy zapraszają 29 i 30 sierpnia 2020 r. o godz. 19:00.

Oficjalna premiera spektaklu odbędzie się 3 i 4 października 2020 r. o godz. 19:00

ArtKombinat Scena Monopolis

Kategoria

Sztuka

Adres

Monopolis

Kontakt

ul. Kopcińskiego 58/60
90-032 Łódź