Prime Time 2023 | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 1 =

Prime Time 2023

Wystawa najlepszych dyplomów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi PRIME TIME 2023 trwa w Ośrodku Propagandy Sztuki. Wystawa dostępna jest od 16 II, natomiast wernisaż oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbędą się 1 III o godz. 18.
Ekspozycja prezentuje prace najlepiej zapowiadających się młodych twórców, przedstawicieli sztuki i designu spod znaku łódzkiej ASP. Obejrzymy m.in. prace malarskie, multimedialne, grafikę artystyczną i projektową, biżuterię, ubiór i obuwie, a także realizacje z zakresu wzornictwa przemysłowego czy architektury wnętrz. W sumie wystawa zaprezentuje 18 najlepszych dyplomów licencjackich oraz 21 dyplomów magisterskich minionego roku akademickiego z Wydziału Sztuk Pięknych oraz Wydziału Sztuk Projektowych.

Publiczność może wziąć udział w głosowaniu na laureata „Nagrody publiczności”. Każdy odwiedzający wystawę w dniach 16-28 II otrzyma przy wejściu kupon, który umożliwi oddanie głosu na jednego z 39 finalistów PRIME TIME 2023. Zagłosowanie w plebiscycie to okazja do skonfrontowania własnej oceny prac młodych artystów z wyborem profesjonalnego jury.

Kuratorzy wystawy: dr hab. Maciej Rawluk, prof. uczelni, dr Małgorzata Górska-Ogórek

Koordynatorzy wydziałowi konkursu:
PRIME TIME 2023 – najlepsze dyplomy licencjackie: mgr Katarzyna Gołębiowska, mgr Kamil Wesołowski
PRIME TIME 2023 – najlepsze dyplomy magisterskie: dr Aleksandra Hoffer i mgr Anita Osuch, dr Izabela Jurczyk

Konkurs i wieńcząca go wystawa PRIME TIME to jedna z najważniejszych inicjatyw Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Wydarzenie umożliwia dyplomantom rywalizację o nagrody i wyróżnienia, ale też przygotowuje ich do roli profesjonalnych twórców. Prime Time tworzy również niezwykłą przestrzeń wymiany doświadczeń i idei. Jest miejscem spotkania, źródłem inspiracji i międzypokoleniowego dialogu pomiędzy studentami i absolwentami uczelni a jej pedagogami oraz artystami i designerami zasiadającymi w jury.