Przed dyplomem | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =

Przed dyplomem

Galeria FF Łódzkiego Domu Kultury prezentuje przegląd prac studentów z Pracowni Fotografii Zakładu Grafiki Komputerowej Instytutu Technologii Informatycznych Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Przez doświadczanie pracy twórczej młodych ludzi prowadził dr hab. Robert Jundo, pomysłodawca i kurator wystawy.
Wrażliwość i świeże spojrzenie początkujących artystów otwiera możliwości różnorodnych interpretacji otaczającego nas świata. Na wystawie widzowie konfrontują się z ponad pięćdziesięcioma wypowiedziami wokół obserwacji tego, co na co dzień pozostaje niezauważone. Za każdym razem wkraczamy w intymną przestrzeń, w której twórca mierzy się z obrazem miasta, z naturą, z przedmiotem dla przeciętnego odbiorcy banalnym w swej zwyczajności. Jednak oko fotografa zawsze widzi więcej. W miejsce codziennej percepcji pojawia się duch dostrzegania detalu. Tu twórcy byli w większości zgodni, dostaliśmy szeroki obraz z mocnym akcentem na ujęcia odrealniające. Pokazali rytm i kierunki architektury, czystość jej geometrii. Udowodnili, jak inspirująca potrafi być natura, jej różnorodność, zderzenia i kontrasty faktur, ulotność światła, ekspresyjna gra kolorów, ale również miękkość połączeń plam barwnych. Czas pandemiczny wniósł dodatkową wartość, przejmującą pustkę, która w pewnym momencie stała się wszechobecnym znakiem.  

Studenci dostali zadanie wyjść i otworzyć się na doświadczenia. Bez narzucania tematu i sztywnych ram realizacji ćwiczenia. To dowód na ogromne pokłady zaufania i wiarę w młodych twórców. W rozmowach autorzy prac podkreślają znakomity kontakt z prowadzącym. Wzajemne zrozumienie i umiejętność przekazania wiedzy, owocuje jakością prezentowanych fotografii. Czy 52 autorów działających w swojej indywidualnej sferze postrzegania może tworzyć spójną wypowiedź? Wystawa prezentowana jest do końca sierpnia, warto zatem skonfrontować się z wrażliwością i głosem młodych artystów. 


Wystawa czynna do 27 sierpnia 2022
Galeria FF, ŁDK, ul. Traugutta 18
Otwarta od wtorku do soboty w godz. 14–18

Tekst: Aleksandra Gruszczyńska
Grafika: Robert Jundo
Łódzki Dom Kultury
  • do 28-08-2022

Kategoria

Sztuka

Adres

ul. Traugutta 18