Przestrzeń, zmysły, struktury | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =

Przestrzeń, zmysły, struktury

BWA w Sieradzu zaprasza na wystawę prac Katarzyny Rumińskiej „FDM Identity”. Otwarcie 5 IV o godz. 18.
Katarzyna Rumińska

Urodzona w 1988 roku artystka wizualna i doktor sztuki. Tworzy obiekty, instalacje, sztukę interaktywną - trójwymiarowe malarstwo w rzeźbiarskiej formie. W twórczości eksploruje możliwości eklektycznych form i technik koncentrujących się na trójwymiarowej czasoprzestrzeni.

Tworzy światy wirtualne, obiekty przestrzenne i tkaniny, rozszerzając pojęcie powłoki jako elementu granicznego pomiędzy ciałem ludzkim a światem zewnętrznym.

Źródłem jej poszukiwań artystycznych jest koncepcja twórczej symbiozy, współpracy człowieka z maszyną. Eksploruje wpływ narzędzi cyfrowych i technik druku 3D na fizyczne obiekty przestrzenne. Poszukuje struktur, wykorzystuje druk 3D rozszerzony o techniki własne. Wykorzystuje wrażenia haptyczne, tworząc prace wielomodułowe, w których zarówno anatomia zewnętrzna, jak i wewnętrzna pracy są równie ważne.

Rozpatruje zagadnienia związane z metaforyzacja relacji międzyludzkich przez materializację przestrzeni pomiędzy, nawiązuje do uprzywilejowania, myślenia lateralnego i zjawisk fizycznych.

Od 2018 roku Katarzyna Rumińska realizuje cykl „FDM”, składający się z ośmiu kolekcji (Immersion, Loop, Expanse, Extend, Unlock, Upgrade, Underground i Interlinked).

Na wystawie „FDM Identity” przenikają się prace z ostatnich sześciu lat: od monochromatycznych miniatur, poprzez tkaniny unikatowe, aż do wielkoformatowych obrazów rzeźbiarskich. Obiekty akcentują jakości przestrzenne i apelują do zmysłów wzroku i dotyku, zachęcając do głębszej analizy i zapraszając do badania struktur, kompozycji i kontemplacji. 

Wystawa będzie czynna do 30 IV od poniedziałku do piątku w godzinach 9-16. Ceny biletów: 5 i 3 zł.
BWA w Sieradzu
  • 05-04-2024 godz 18:00 - 30-04-2024

Kategoria

Sztuka

Adres

Sieradz, ul. Kościuszki 3

Kontakt

tel. 43 822 48 45
czynne: poniedziałek-piątek 9-16