Rzeczywistość tworzą niespodzianki | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =

Rzeczywistość tworzą niespodzianki

Wiktor Dyndo "Still Life (Dry)", 2021, fot. Adam Gut

Tytuł wystawy "Rzeczywistość tworzą niespodzianki" odnosi się do tematyki prac, które Wiktor Dyndo zaprezentuje w Galerii Willa. Wenisaż 23 II o godz. 18.
Będzie to pierwsza tak obszerna prezentacja malarstwa artysty. Na ekspozycji będzie można zobaczyć prace z cykli: DATE, BREAKING NEWS oraz martwe natury, które doskonale korespondują z historycznym, secesyjnym wnętrzem willi Leopolda Kindermanna, stanowiącym integralną część wystawy.

Wiktor Dyndo (ur. 1983 w Warszawie) – artysta wizualny, malarz. W swojej twórczości mierzy się z problematyką wydarzeń międzynarodowych, geopolityki i wielokulturowości w jej najbardziej newralgicznych punktach. Kluczowe wątki jego prac oscylują wokół takich problemów jak: międzynarodowy terroryzm, wojny i konflikty zbrojne, ze szczególnym uwzględnieniem rejonu Bliskiego Wschodu. Do częstych tematów jakie podejmuje należy także manipulacja mediów, oraz ich znaczenie w rozwoju współczesnego orientalizmu.

Wiktor Dyndo jest absolwentem Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na swoim koncie ma także stypendium na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Helwan w Kairze. Jego twórczość była wielokrotnie pokazywana w kraju za granicą. Obrazy Wiktora Dyndo znajdują się zarówno w zbiorach publicznych, m.in. Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Warszawy, a także w znaczących kolekcjach prywatnych w Polsce i na świecie.