Rzeźby kinetyczne i nie tylko | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =

Rzeźby kinetyczne i nie tylko

Fragment rzeźby Przemysława Druszcza, fot. materiały prasowe

Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wernisaże dwóch wystaw: "13/PIĄTEK/13" - wystawa zbiorowa pedagogów Instytutu Rzeźby ASP w Łodzi i "Mobilatorium" Przemysława Druszcza: 13 I o godz. 17 przy ul. Dąbrowskiego 5 i o godz. 19 przy ul. Sieradzkiej 8.
Na wystawie "Mobilatorium" (czynnej do 12 II) zostanie pokazanych jedenaście rzeźb kinetycznych artysty Przemysława Druszcza, zrealizowanych w latach 2017-2022.

A o wystawie "13/PIĄTEK/13" (czynnej do 17 II) tak pisze dr Zofia Władyka-Łuczak: "13 piątek to przypadek. 13 artystów to nie przypadek, tylu ich jest. Na co dzień spotykają się w szczególnym miejscu – w Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Współtworzą oni zespół wykładowców Instytutu Rzeźby. Pod ich kierunkiem studenci nabywają umiejętności i wiedzy, by wkrótce zacząć kroczyć samodzielną artystyczną drogą.13 osób, 13 postaw twórczych, 13 postaw wobec siebie i świata. 13 osób, zmagając się z materią i przestrzenią, odkrywa cząstkę swego artystycznego wyrazu. Nowo powstający czternasty świat to już ten przynależący tylko do Ciebie – do widza".
Na wystawie prace zaprezentują: Jarosław Borek, Janusz Czumaczenko, Przemysław Druszcz, Zbigniew Dudek, Tomasz Kowalczyk, Tomasz Matuszak, Michał Matysiak, Magdalena Pejga, Wiesław Przyłuski, Łukasz Stec, Magdalena Szadkowska, Zofia Władyka-Łuczak, Agata Zboromirska.