Sasnal, Libera i inni - nowa galeria sztuki! | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =

Sasnal, Libera i inni - nowa galeria sztuki!

AOKZ, czyli Artokiełzanie, to nowa galeria sztuki, która powstała przy ul. Włókienniczej 3 w Łodzi. Inaugurująca jej działalność wystawa „50 dialogów ze sztuką z kolekcji AOKZ” zostanie otwarta 1 IV - można ją oglądać w godz. 12-18. Przez dwa tygodnie w galerii będzie można oglądać 50 prac 30 polskich artystów, m.in. Zbigniewa Libery, Natalii LL, Karola Radziszewskiego czy Wilhelma Sasnala. Dzieła pochodzą z prywatnej kolekcji AOKZ.
Galeria AOKZ będzie prezentować sztukę o różnych obliczach, treściach i formach. Jej twórcami są: Maciej Domarecki - uczestnik i obserwator kultury (widz, słuchacz, czytelnik), z zawodu prawnik i wykładowca oraz Grzegorz Jarosz - zakochany w sztuce kolekcjoner, który uwielbia prowadzić dialog z artystami i ich pracami, zawodowo od ponad 25 lat związany ze światem komunikacji, mediów i PR. Galerię widzą oni jako przestrzeń do spotkań artystów, miłośników i kolekcjonerów – wszystkich, którzy czują potrzebę kontaktu ze sztuką. Długofalowym celem jej działalności będzie również edukowanie, prowadzenie dialogu i inspirowanie.

- Połączyły nas prace Martyny Borowieckiej. To one były jednym z impulsów do wspólnych rozmów o sztuce. Pewnego wieczoru, idąc przez krakowski rynek, zauważyłem, że z okien restauracji macha do mnie przypadkowo spotkany Maciek. Z charakterystyczną dla siebie energią wybiegł z restauracji krzycząc: Dobry wieczór mój drogi! Wspaniale cię widzieć. Długo jesteś w Krakowie? Jeżeli będziesz także jutro, koniecznie wpadnij na wystawę Borowieckiej - musisz to zobaczyć! Mówiąc to, nie wiedział jeszcze, że tego dnia byłem na wystawie Martyny, spotkałem się z Nią, a Efektem tego spotkania był zakup "Rytuałów powszedniości" – wspomina Grzegorz Jarosz.

- Wielką satysfakcję daje mi poczucie, że obecnie tworzą artyści tak inteligentni, zaangażowani i wnikliwi, o tak wysokim poziomie warsztatu, ciągle twórczy i ewoluujący, a ich prace współtworzą rdzeń kolekcji AOKZ – dodaje Maciej Domarecki.

Wystawę „50 dialogów ze sztuką z kolekcji AOKZ” w dniach 1-2 IV można oglądać w godzinach 12–18. Następnie galeria będzie otwarta od środy do piątku w godzinach 14–18 oraz w soboty w godzinach 10–14. Wstęp do AOKZ jest bezpłatny.

Artyści, których prace zostaną zaprezentowane podczas pierwszej wystawy w AOKZ:

1. LENA ACHTELIK
2. BASIA BAŃDA
3. GOSIA BARTOSIK
4. NATALIA BAŻOWSKA
5. MAGDA BIELESZ
6. AGATA BOGACKA
7. MARTYNA BOROWIECKA
8. RAFAŁ BUJNOWSKI
9. MARTYNA CZECH
10. MAREK FIREK
11. TOMASZ GÓRNICKI
12. ANETA GRZESZYKOWSKA
13. AGATA KUS
14. ZBIGNIEW LIBERA
15. GRUPA ŁÓDŹ KALISKA
16. MARCIN MACIEJOWSKI
17. JAN MOŻDŻYŃSKI
18. NATALIA LL
19. BARTEK OTOCKI
20. KAROL PALCZAK
21. KAROL RADZISZEWSKI
22. ZBIGNIEW ROGALSKI
23. DANIEL RYCHARSKI
24. MACIEK SALAMON
25.  WILHELM SASNAL
26. ANNA SZPRYNGER
27. GRUPA TWOŻYWO
28. ALEX URBAN
29. ALEKSANDRA WALISZEWSKA
30. ADAM WITKOWSKI

materiał prasowy