Solo Capolavori | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =

Solo Capolavori

Michał Franciszek Pawłowski "Ocean Wolności" (fragment)

Wystawę malarstwa i rzeźby Michała Franciszka Pawłowskiego „Solo Capolavori” organizują Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Festiwal Ravekjavik. Wernisaż w Galerii ASP odbędzie się 17 V o godz. 18.
Michał Franciszek Pawłowski specjalizuje się w witrażu i malarstwie monumentalnym, ale w polu jego zainteresowań artystycznych znajduje się także poezja, scenografia, rzeźba, ilustracja oraz performance.

Urodził się w 1984 roku w Łodzi. Studia z zakresu malarstwa odbył w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Miał znaczący wkład w działania konserwatorskie kościoła św. Brygidy w Gdańsku. Po studiach w Polsce mieszkał i pracował w Mediolanie, gdzie rozwijał swoje umiejętności artystyczne. Uczestniczył między innymi w projekcie Unita Produzione Musicale i Irreality Show, a także wystawiał prace m.in. w Teatro Litta oraz w finale Premio Bice Bugatti i jako jedyny żyjący Polak w Caffe Letterario Giacomo w Palazzo Reale di Milano.

Artysta swoją pracę twórczą określa jako „synestezję analityczną” przetwarzającą doznania, tęsknoty i wizje w formę plastyczną. Proces ten uważa za najwspanialszy i najciekawszy, gdyż między pierwotną myślą a ostateczną formą zachodzą tak w mózgu, jak i na płótnie, zjawiska czysto chemiczne. Traktuje to jako sedno sztuki, jako narodziny formy. W swych dziełach w ekspresyjny sposób łączy abstrakcję ze sztuką figuratywną, przedstawiając stany umysłu i próbując zsyntetyzować świat relatywny z wizjami i marzeniami sennymi. Eksperymentuje z medium malarskim w sposób swobodny lecz synestetyczny. Stworzone przez niego kompozycje odznaczają się elegancją barwną, harmonią i umiejętnością oddawania detali.

Twórca wyraża przekonanie, że sztuka powinna być materializacją wizji w przeznaczonej lub określonej według niej czasoprzestrzeni, jednak dzięki idei czasu powinna przeżyć autora, mianując go ponadczasowym.

Strona internetowa Michała Franciszka Pawłowskiego: pavwovsky.wordpress.com
Galeria ASP
  • 17-05-2024 godz 18:00 - 01-06-2024

Kategoria

Sztuka

Adres

ul. Piotrkowska 68

Kontakt

czynna: wtorek-piątek 11-18, sobota 11-15
wstęp wolny