Spotkania z kulturą odporną | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =

Spotkania z kulturą odporną

Galeria Pop up Ogrodowa8 zaprasza 5 II o godz. 19 na otwarcie wystawy fotograficznej „Kultura odporna" ze zdjęciami z albumu poświęconego artystom i animatorom kultury związanym z Łodzią. Ekspozycji towarzyszą spotkania z twórcami.
Album „Kultura odporna" jest pierwszym w Łodzi opracowaniem prezentującym fotografie portretowe i krótkie opisy biograficzne 77 artystek i artystów, którzy związani są z miastem. W tym znamienitym gronie znalazły się osoby, dzięki którym łódzka kultura może istnieć i się rozwijać: animatorzy, twórcy przestrzeni przyjaznej sztuce, kreatywni autorzy pomysłów ją wspierających i promujących. Są to m.in.: Józef Robakowski, Ryszard Hunger, Jerzy Jarniewicz, Marcel Baliński, Monika Buchowiec, zespół Bolewski & Tubis, Ola Iganasiak, Mariusz Wilczyński, Jacek Poremba, Artur Zagajewski, Ziemowit Kosmowski, Lech Dyblik, Jarosław Kamiński, Anna Ciarkowska, Marcin Tomaszewski, Wojciech Niedziółka, Łukasz z Bałut czy twórcy marek: Lava Films, Momakin, Reinkreacja.

Projekt „Kultura odporna” powstał w czasie pandemii i lockdownu w 2020 roku i na przekór nastrojom, wykorzystując wiele narzędzi komunikacji, "mówił" o sile odporności, która płynie z dóbr kultury. Tym samym zachęcał do bliższego poznania jej twórców, zapamiętania ich nazwisk, twarzy oraz dokonań.  Z czasem ewoluował, stając się pretekstem do wykonania zdjęć, odbywania spotkań, przeprowadzania rozmów, które przynosiły kolejne pomysły promujące łódzką kulturę i jej autorów.

Z pewnością przedstawione grono ludzi sztuki nie jest i nie może być kompletne, a misja „Kultury Odpornej” zasługuje na kontynuację i ma szansę trwać, stając się, zgodnie z nazwą odporną także i na ten czynnik – na czas. Ten wydawniczy hołd dla twórczyń i twórców łódzkiej kultury jest nieustającym zaproszeniem do poświęcania uwagi tym, którzy sprawiają, że stajemy się lepszymi, wrażliwszymi, bogatymi duchowo ludźmi.

materiały prasowe

Wystawie towarzyszą lutowe spotkania z artystami, bohaterami projektu "Kultura odporna". Poprowadzi je Jacek Grudzień. Wstęp wolny.


5 lutego, godz. 19:00
Marcel Baliński, Marta Nowacka, Tomasz Armada

15 lutego, czwartek, godz. 18:00
Marcin Tomaszewski, Jarosław Kamiński, Ryszard Hunger

20 lutego, czwartek, godz. 18:00
Monika Buchowiec, Ewa Hornich, Anna Ciarkowska

22 lutego, czwartek, godz. 18:00
Artur Zagajewski, Wiktor Skok, Grzegorz Fajngold, Ziemek Kosmowski

26 lutego, poniedziałek, godz. 19:00
Mariusz Wilczyński


Galeria czynna od środy do niedzieli w godz. 14-18.
Galeria Pop-up Ogrodowa8
  • 05-02-2024 godz 19:00
  • 15-02-2024 godz 18:00
  • 20-02-2024 godz 18:00
  • 22-02-2024 godz 18:00
  • 26-02-2024 godz 19:00

Kategoria

Sztuka

Adres

Łódź, ul. Ogrodowa 8 (Ogrodowa Office, parter)

Kontakt

czynna:
środa-sobota godz. 14-18