"Szpak" Michała Nowakowskiego | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =

"Szpak" Michała Nowakowskiego

Michał Nowakowski "Poniedziałek z projektu Szpak" (fragment)

Galeria Art Hub zaprasza na wystawę prac Michała Nowakowskiego pt. "Szpak" (obiekt, fotografia). Wernisaż odbędzie się 4 I o godz 18.
The Starling

W 1984 roku na ekrany polskich kin wszedł film na podstawie książki autorstwa Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa”.
Zrealizowany we współpracy z radziecką kinematografią, z niezwykłym jak na tamte czasy rozmachem i plejadą polskich gwiazd filmowych, znany jest chyba wszystkim Polakom, którzy urodzili się w latach osiemdziesiątych.

Jednym z bardziej zagadkowych bohaterów tego filmu jest szpak o imieniu Mateusz. Mateusz kiedyś był chłopcem, ale przez zbieg niefortunnych wydarzeń został zaklęty w ciele szpaka i całe swoje życie stara się odnaleźć magiczny guzik, który pozwoli mu wrócić do ludzkiej postaci.

Mateusz to również imię mojego starszego brata, który od urodzenia zmaga się niepełnosprawnością.

Gdy byłem dzieckiem, często myślałem o Mateuszu jak o zaklętym w zepsutym ciele. Myślałem o nim jak o szpaku Mateuszu, który kiedyś odnajdzie magiczny guzik. Nie znalazł. Projekt składa się z siedmiu fotografii zatytułowanych zgodnie z dniami tygodnia.

Michał Nowakowski


Michał Nowakowski
Rzeźbiarz, kulturoznawca, menadżer projektów kulturalnych, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W latach 2014 - 2023 współpracował z Instytutem Adama Mickiewicza programując i realizując projekty w obszarze designu i sztuk wizualnych na najważniejszych wydarzeniach kulturalnych na świecie. Głównym obszarem zainteresowań twórczych Michał Nowakowskiego jest relacja człowieka z otaczającą go rzeczywistością i fizyczny wymiar rzeczywistości. Podstawowym medium jakim się posługuje, jest rzeźba, której towarzyszy słowo i techniki cyfrowe.
Art Hub
  • 04-01-2025 godz 18:00 - 07-02-2025

Kategoria

Sztuka

Adres

Łódź, ul. Rydzowa 10

Kontakt

Galeria na targowisku Teofilów
tel. 667 009 204
Wystawy można oglądać po uzgodnieniu telefonicznym